Zamknij

Boniek: Jak Robert powie coś o 500+, to też wszyscy będą o tym dyskutować?

Krzysztof Sobczak
28.03.2017 12:30
Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

- Niepotrzebnie na ten temat się dyskutuje - przyznał raz jeszcze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek w odpowiedzi na zamieszanie, jakie wywołały słowa Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski zwrócił uwagę, że piłkarze z kadry A nie powinni brać udziału w młodzieżowych mistrzostwach Europy.

Zagłosuj

Czy piłkarze z kadry A powinni wystąpić w MME 2017?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwsza reprezentacja wygrywa mecz za meczem, jest na dobrej drodze do finałów mistrzostw świata i pnie się w rankingu FIFA, natomiast kadra do lat 21 złapała zadyszkę i oblała dwa testy przed młodzieżowymi mistrzostwami Europy. Porażki z Włochami (1:2) i Czechami (1:2) nie napawają optymizmem przed najważniejszym turniejem dla polskiej młodzieży.

Zobacz także

Drużyna narodowa do lat 21 może zostać wzmocniona kilkoma graczami z pierwszej reprezentacji, ale zdania na ten temat są podzielone. Bartosz Kapustka, który nie mieści się w składzie Leicester, chce wystąpić w tej imprezie, natomiast Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński nie wykluczają, że będą chcieli odpocząć od futbolu. Oliwy do ognia dolał kapitan biało-czerwonych Robert Lewandowski, który przyznał, że zawodnicy z kadry A nie powinni otrzymać powołań od Marcina Dorny.

Kolejną opinię na ten temat wyraził prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

- To są piłkarze, którzy mogą chodzić do 8. klasy, a już są w liceum, czyli daleko z przodu. Musimy przeanalizować, czy powrót do 8. klasy będzie dla nich dobry, ale też czy będzie dobry dla tych, którzy przez dwa lata przygotowywali się do tego turnieju - przyznał były gracz Widzewa, Juventusu i Romy.

- Dziwię się, że wszyscy o tym dyskutują tylko dlatego, że Robert Lewandowski wyraził swoje zdanie. Jutro Robert coś powie o 500+ i też cała Polska, cały parlament, będzie o tym dyskutować? Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo do własnej opinii - dodał.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 16-30 czerwca. Polacy zagrają w grupie A ze Słowacją, Anglią i broniąca tytułu Szwecją.

RadioZET.pl/TVP Sport/KS