Były piłkarz PSG został burmistrzem w półmilionowym Vavoua

Andreas Nicolaides
16.10.2018 10:41
Bonaventure Kalou
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Były piłkarz reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej Bonaventure Kalou, który grał m.in. w PSG, został wybrany burmistrzem blisko półmilionowego miasta Vavoua. w środkowo-zachodniej części tego afrykańskiego kraju.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Dwukrotny zdobywca Pucharu Francji powiedział, że otrzymał gratulacje od wielu byłych piłkarzy.

Były zawodnik m.in. Feyenoordu Rotterdam oraz francuskich klubów Paris Saint-Germain i AJ Auxerre poszedł w ślady nieżyjącego od dwóch lat ojca, który był lokalnym politykiem i zamierzał startować właśnie w tych wyborach. Choć region należy do czołowych w kraju producentów kakao, wiele ludzi w Vavoua cierpi biedę i żyje nawet bez dostępu do wody i energii elektrycznej.

- Mam poczucie dumy i myślę o moim ojcu, który chciał zostać burmistrzem. Chodzę jego krokami. Moim pierwszym priorytetem będzie przeprowadzenie audytu finansowego ratusza i podjęcie wysiłków na rzecz zdrowia - powiedział cytowany przez agencję AFP 40-letni Kalou, który startował jako bezpartyjny.

51-krotny reprezentant WKS nie jest pierwszym afrykańskim piłkarzem, który z powodzeniem wszedł do świata polityki. W styczniu prezydentem sąsiedniej Liberii został wybrany George Weah.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN