Zamknij

Bogusław Leśnodorski: "W przyszłym roku wystartuję w wyborach na prezesa PZPN"

15.04.2020 22:08
Bogusław Leśnodorski
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Bogusław Leśnodorski najpewniej wystartuje w przyszłym roku w wyborach na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bogusław Leśnodorski zapowiedział swoją możliwą kandydaturę w wyborach na prezesa PZPN-u w programie "HejtPark" na Kanale Sportowym.

Bogusław Leśnodorski: "Wystartuję w wyborach na prezesa PZPN"

"W przyszłym roku najpewniej wystartuję w wyborach na prezesa PZPN" - zapowiedział były szef Legii Warszawa.

Bogusław Leśnodorski - SYLWETKA

Bogusław Leśnodorski to polski prawnik urodzony 10 lipca 1975 roku. Jest wspólnikiem założonej w 1998 roku firmy prawniczej LSW (Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy). W 2012 roku został wybrany na prezesa Legii Warszawa. Prowadził ją przez pięć lat, po czym odszedł w atmosferze konfliktu z Dariuszem Mioduskim (obecnym prezesem i stuprocentowym właścicielem klubu). Z "Wojskowymi" zdobył trzy mistrzostwa i trzy Puchary Polski.

Obok sukcesów Leśnodorskiemu przydarzyły się też wpadki. Do największych z nich zdecydowanie należy sytuacja z dwumeczu z Celtikiem w eliminacjach do Ligi Mistrzów, gdy na boisko wszedł nie umieszczony wcześniej w protokole meczowym Bartosz Bereszyński. Konsekwencją tego przeoczenia była przegrana meczu walkowerem i kuriozalna eliminacja z dalszej części rozgrywek. Wielu zarzucało mu również sympatyzowanie z kibolami Legii, jednak ówczesny prezes "Wojskowych" wielokrotnie oficjalnie dementował te plotki.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl

Posłuchaj podcastu