Puchar Niemiec: Przerwana seria Lewandowskiego, męczarnie Bayernu

29.10.2019 22:01
Bochum - Bayern

Bayern Monachium szczęśliwie pokonał drugoligowe VfL Bochum 2:1 i awansował do 1/8 finału Pucharu Niemiec. Robert Lewandowski pojawił się na murawie na początku drugiej połowy i po raz pierwszy od 14. spotkań nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Drużyna z Bochum, która aktualnie zajmuje 16. pozycję w 2. Bundeslidze, postawiła faworytowi bardzo trudne warunki. Już w 50. sekundzie Simon Zoller powinien otworzyć wynik spotkania, ale w dogodnej sytuacji nie trafił w światło bramki. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 36. minucie za sprawą samobójczego gola Alphonso Daviesa.

W przerwie Niko Kovac wprowadził z ławki Lewandowskiego, Philippe Coutinho i Thomasa Muellera. Zmiany długo nie przynosiły rezultatu, ale w końcówce górę wzięło doświadczenie i lepsze pod względem fizycznym przygotowanie do sezonu. W 82. minucie wyrównał Serge Gnabry, a w 89. zwycięstwo Bayernowi zapewnił Mueller.

Bochum kończyło mecze w dziesiątkę po czerwonej kartce dla 17-letniego stopera Belli Kotchapa.

Puchar Niemiec - WYNIKI 1/16 finału

W Bochum sensacji nie było, ale doszło do niej w Saarbrucken. Czwartoligowiec rzutem na taśmę pokonał beniaminka Bundesligi FC Koeln 3:2.

Do 1/8 finału awansowała też drużyna Rafała Gikiewicza. Union Berlin ograł na wyjeździe innego przedstawiciela najwyższej klasy rozgrywkowej Freiburg 3:1. W kolejnej rundzie są już także VfB Stuttgart, Hoffenheim, Schalke, Bayer Leverkusen i Karlsruhe.

Na środę zaplanowano dwa szlagierowo zapowiadające się spotkania: VfL Wolfsburg podejmie RB Lipsk, a Borussia Dortmund zmierzy się z liderem Bundesligi Borussią Moenchengladbach.