Jakub Błaszczykowski pożyczył Wiśle Kraków milion złotych

Andreas Nicolaides
27.07.2018 10:48
Jakub Błaszczykowski
fot. PAP/EPA

Wisła Kraków zmaga się z dużymi problemami finansowymi. Na ratunek swojemu byłemu klubowi przyszedł jednak Jakub Błaszczykowski, który pożyczył "Białej Gwieździe" milion złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Pożyczył klubowi okrągłą sumkę. Wiadomo, że jest to ponad milion złotych. Ile dokładnie? Tego nie udało mi się ustalić, bo piłkarz VfL Wolfsburg nie ma zamiaru chwalić się tym gestem. W klubie również spuścili na tę sprawę zasłonę milczenia - czytamy w tekście Mateusza Migi na sportdziennik.pl.

Błaszczykowski grał w Wiśle Kraków od 2005 roku, kiedy przeszedł z KS Częstochowa. Odszedł 2,5 roku później do Borussii Dortmund.

Kłopoty finansowe Wisły Kraków

Reprezentant Polski nie jest jednak jedynym, który wspomógł finansowo klub. Swoje dołożył m.in. Rafał Ziętek, syn dawnego współwłaściciela Wisły. Pomogli też kibice, którzy uzbierali ponad 225 tysięcy złotych, a łącznie - biorąc pod uwagę także zbiórki w ostatnich latach - ponad 1,5 miliona złotych.

Wisła Kraków szuka środków na spłacenie zadłużenia. Przed rozpoczęciem sezonu pod znakiem zapytania stanęła gra na stadionie przy ul. Reymonta. Miasto nie chciało wydzierżawić obiektu, dopóki klub nie spłaci zadłużenia. Na szczęście obu stronom udało się porozumieć i póki co "Biała Gwiazda" nie musi szukać sobie nowego stadionu.

RadioZET.pl/sportdziennik.pl/AN