Boniek przeprasza za błąd podczas losowania par 1/8 finału Pucharu Polski

Krzysztof Sobczak
08.11.2018 16:45
Zbigniew Bonie przeprasza za błąd podczas losowania par 1/8 finału PP
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Prezes PZPN Zbigniew Boniek przeprosił za zamieszanie związane z losowaniem par 1/8 finału Pucharu Polski. Z powodu technicznego błędu ceremonia w siedzibie związku została powtórzona. "Cokolwiek nie powiecie, macie rację. Biorę to na siebie" - napisał na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"To był duży wiel(błąd). Cokolwiek nie powiecie, macie rację. Biorę to na siebie i jeszcze raz mówię przepraszam. Przepraszam drużyny i kibiców za zamieszanie, ale to była jedyna słuszna decyzja, aby powtórzyć losowanie. Kto chce, teraz może na nas jechać. 3... 2... 1... Start" - napisał Boniek.

Błąd podczas losowania par 1/8 finału Pucharu Polski

W wyniku błędu kula z kartką z napisem "Miedź Legnica" została w trakcie trwania ceremonii usunięta z naczynia (z którego były losowane zespoły) przez pełniącego rolę tzw. sierotki sekretarza generalnego PZPN Macieja Sawickiego. Później, gdy w koszyku została już tylko kartka z nazwą Śląska Wrocław, dopasowano do niego właśnie "nieobecny" klub z Legnicy.

Po chwili postanowiono jednak powtórzyć ceremonię. Opublikowano także nagranie z feralnego momentu.

Losowanie PP: Sawicki też przeprasza

Za całe zamieszanie przeprosił również Sawicki.

"W związku z faktem, że podczas poprzedniego losowania jedna z kul się nam otworzyła, a ja tutaj nie zaglądam i tę kulę po prostu wyrzuciłem, postanowiliśmy powtórzyć losowanie" - wyjaśnił sekretarz generalny PZPN.

Co ciekawe, w drugim losowaniu Miedź znów trafiła na Śląsk. Spotkanie odbędzie we Wrocławiu.

RadioZET.pl/PAP/KS