Zamknij

"Bezczelny prowokator, ruda małpa". Ostre opinie o Bońku w jego nowej biografii

27.05.2020 19:08
Zbigniew Boniek
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/East News

"Zibi czyli Boniek" - tak będzie nazywała się nowa biografia obecnego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka. Wiemy już, że w książce padnie wiele pochlebstw w kierunku byłego piłkarza Juventusu, ale również i wiele obelg. "Bezczelny prowokator" czy "ruda małpa" to tylko niektóre z nich.

Zbigniew Boniek znany jest z tego, że nigdy nie bał i nie boi się powiedzieć tego, co myśli. Nawet teraz, jako prezes PZPN-u, nierzadko wzbudza potężne kontrowersje. W czasach młodości "Zibiego" miało być jeszcze ciekawiej, dlatego wyzwania sporządzenia nowej biografii byłego reprezentanta Polski podjął się dziennikarz sportowy Roman Kołtoń.

Biografia zatytułowana "Zibi czyli Boniek" trafi do księgarni na początku lipca. Już teraz w "La Botiga" można zakupić książę w przedsprzedaży.

Zobacz także

"Bezczelny prowokator, ruda małpa". Ostre opinie o Zbigniewie Bońku

Autor dzieła podzielił się w środę opisem biografii, który znajdzie się na okładce. Już po nim śmiało możemy wnioskować, że w książce nie zabraknie pikantnych wątków z życia byłego gracza m.in Juventusu.

"Bezczelny, prowokator, nie do zatrzymania. Biegająca kontrowersja. Uwielbiał szokować. Po meczu ze Związkiem Radzieckim w 1982 w Hiszpanii, wystąpił w studio w koszulce CCCP, czym wzbudził narodową dyskusję. Dla jednych był zbawcą, dla drugich "rudą małpą". Zawsze budził i budzi namiętności. Zrobił zawrotną karierę, bo miał talent od Boga i charakter, którego brakowało innym geniuszom z jego pokolenia. Był pyszny, albo po prostu znał swoją wartość" - czytamy.

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu