Puchar Króla: Udana pogoń Valencii, gol legendy z rzutu rożnego [WIDEO]

07.02.2019 23:02
Joaquin strzelił gola z rzutu rożnego

Valencia przegrywała już 0:2, by ostatecznie zremisować 2:2 z Betisem Sewilla w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Króla. Ozdobą spotkania było trafienie bezpośrednio z rzutu rożnego w wykonaniu legendy andaluzyjskiego klubu, Joaquina.

Finał tegorocznego Copa del Rey odbędzie się na stadionie Betisu, a zatem ekipa z Sewilli ma dodatkową motywację, by pokonać przeszkodę w postaci Valencii. Ich morale mogły jednak osłabnąć po tym, co stało się w czwartek.

Wszystko układało się dobrze do 70. minuty, bo Betis prowadził 2:0 po golach Lorena Morona i Joaquina. Żywa legenda gospodarzy popisała się strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego i po konsultacji z VAR-em arbiter wskazał na środek boiska.

W drużynie "Nietoperzy" kluczowa okazała się zmiana - w 58. minucie na murawie pojawił się Kevin Gameiro. Francuz najpierw zanotował asystę przy trafieniu Denisa Czeryszewa, a w doliczonym czasie gry sam wpisał się na listę strzelców dając swojej drużynie cenny remis.

Rewanż odbędzie się 28 lutego na Mestalla w Walencji.

El Clasico z Pucharze Króla

W drugiej parze półfinałowej też nic nie jest jeszcze przesądzone. W El Clasico Barcelona zremisowała na Camp Nou z Realem Madryt 1:1. Bramki zdobywali Malcolm i Lucaz Vazquez.