Puchar Króla: Valencia finałowym rywalem Barcelony

28.02.2019 22:54

Valencia po raz pierwszy od 2008 roku zagra w finale Pucharu Króla. W rewanżowym meczu półfinałowym "Los Ches" pokonali Real Betis 1:0 i o trofeum powalczą z Barceloną. Przed tygodniem było 2:2.

Valencia w finale Pucharu Króla fot. PAP/EPA

Betis miał awans na wyciągnięcie ręki, bo w pierwszym spotkaniu prowadził już 2:0. Wejście Kevina Gameiro odmieniło jednak tamto starcie i sprawiło, że to Andaluzyjczycy musieli strzelać gole na Mestalla.

Betis miał przewagę, częściej konstruował akcje zaczepne i strzelał na bramkę Jaume, ale dobrze dysponowany bramkarz Valencii nie dał się pokonać m.in. Canalesowi, Joaquinowi i Jese. W pierwszej połowie Valencia ani razu nie trafiła w światło bramki rywali.

Premierowy celny strzał gospodarze oddali w 56. minucie i od razu okazał się on skuteczny. Piłkarze Valencii wymienili kilka szybkich podań, doprowadzili do sytuacji dwóch na jednego i Gameiro wraz z Rodrigo Moreno dopełnili formalności.

Puchar Króla: Finał Barcelona - Valencia

Finał Pucharu Króla odbędzie się 25 maja na stadionie Betisu. Dla Valencii będzie to okazja do wywalczenia pierwszego trofeum od 2008 roku, kiedy pokonali Getafe i sięgnęli po Copa del Rey. Barcelona wygrywa w tych rozgrywkach nieprzerwanie od 2016 roku.

Valencia - Real Betis 1:0

Bramki: Rodrigo Moreno (56.)