Zamknij

Piłkarz Manchesteru City porównał kolegę do bohatera kreskówki. Został oskarżony o rasizm

25.09.2019 14:43
Bernardo Silva oskarżony o rasizm
fot. OLI SCARFF/AFP/East News

Bernardo Silva zażartował w mediach społecznościowych ze swojego kolegi, Benjamina Mendy’ego. Piłkarz Manchesteru City porównał go do postaci jednej z kreskówek. Sprawą zajęła się organizacja rasistowska „Kick It Out”.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bernardo Silva opublikował w sieci na swoim koncie na Twitterze zdjęcie postaci jednej z kreskówek i porównał ją do fotografii z młodości Benjamina Mendy’ego. Mimo że między zawodnikami panuje zgoda, zajściem zainteresowała się antyrasistowska organizacja „Kick It Out”, która opublikowała specjalne oświadczenie.

- Rasistowskie stereotypy nie są do zaakceptowania. Nawet w formie żartu. Jesteśmy w szoku, że ktoś, kto jest wzorem dla milionów, nie zrozumiał dyskryminującej natury swojego postu – napisano w komunikacie.

Twitter Silvy
fot. Twitter

Sprawie przyjrzy się angielska federacja. Silva może zostać zawieszony do sześciu meczów. Swojego podopiecznego broni Pep Guardiola. Trener Manchesteru City podkreślił, że takie organizacje powinny skupić się na innych problemach.

- Bernardo jest jednym z najbardziej ciepłych ludzi, jakich spotkałem w życiu. Obrazek nie dotyczy koloru skóry. On po prostu wziął zdjęcie Benjamina z czasów gdy był młody i skojarzył z tą kreskówką, która była bardzo podobna. Istnieje wiele sytuacji z ludźmi, białymi ludźmi, kiedy patrzysz na kreskówki i twarz wydaje ci się bardzo podobna do czyjejś twarzy i je porównujesz – tłumaczył szkoleniowiec.

Silva skasował swój post i opublikował drugi. W wiadomości nie ukrywał, że jest zdziwiony reakcją.

- W dzisiejszych czasach nie mogę nawet zażartować z przyjaciela - napisał.

RadioZET.pl/theguardian.com, Twitter