Zamknij

Zagłębie Lubin ma nowego trenera. To nie Adam Nawałka

Andreas Nicolaides
29.10.2018 17:00
Zagłębie Lubin
fot. PAP/EPA

Ben van Dael został trenerem KGHM Zagłębia Lubin. Zastąpił zwolnionego w poniedziałek rano Mariusza Lewandowskiego. Holender został sprowadzony do Lubina latem, aby pracować w miejscowej Akademii Piłkarskiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Van Deal został sprowadzony do Zagłębia latem i miał zająć się szkoleniem młodzieży i rozwojem Akademii Piłkarskiej. I tak było do zeszłego tygodnia, kiedy włodarze klubu z Lubina mianowali go asystentem Lewandowskiego i w ostatnim ligowym meczu z Górnikiem Zabrze siedział na ławce trenerskiej. Po rozstaniu się z pierwszym szkoleniowcem pion sportowy postanowił, że Holender samodzielnie poprowadzi zespół w ekstraklasie.

Ma to być rozwiązanie tymczasowe, ale włodarze Zagłębia nie określili, na jak długo. - Nie chcemy wyznaczać sobie ram czasowych, aby nie wywierać dodatkowej presji - krótko wyjaśnił w rozmowie z PAP rzecznik klubu Paweł Junory.

Najprawdopodobniej van Deal będzie prowadził Zagłębie do końca rundy jesiennej i to niezależnie, czy włodarze klubu podpiszą z jakimś trenerem wcześniej umowę czy nie. Nowy szkoleniowiec obejmie lubińską drużynę dopiero w przerwie zimowej.

Van Dael przez większość kariery pracował z młodymi zawodnikami. W sezonie 2017/2018 prowadził Vittese Arnhem U-19, a w przeszłości pracował także jako trener grup młodzieżowych i asystent trenera pierwszego zespołu w VVV Venlo. Nowy opiekun Zagłębia prowadził także na poziomie Eerste Divisie pierwszy zespół Fortuny Sittard. W roli pierwszego trenera w polskiej ekstraklasie zadebiutuje w niedzielę w spotkaniu z Koroną Kielce.

Po 13 kolejkach Zagłębie ma na koncie 17 punktów i w ligowej tabeli zajmuje dziewiąte miejsce.

RadioZET.pl/PAP/AN