Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zagłębie Lubin ma nowego trenera. To nie Adam Nawałka

29.10.2018 17:00
sport

Ben van Dael został trenerem KGHM Zagłębia Lubin. Zastąpił zwolnionego w poniedziałek rano Mariusza Lewandowskiego. Holender został sprowadzony do Lubina latem, aby pracować w miejscowej Akademii Piłkarskiej.

Zagłębie Lubin fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Van Deal został sprowadzony do Zagłębia latem i miał zająć się szkoleniem młodzieży i rozwojem Akademii Piłkarskiej. I tak było do zeszłego tygodnia, kiedy włodarze klubu z Lubina mianowali go asystentem Lewandowskiego i w ostatnim ligowym meczu z Górnikiem Zabrze siedział na ławce trenerskiej. Po rozstaniu się z pierwszym szkoleniowcem pion sportowy postanowił, że Holender samodzielnie poprowadzi zespół w ekstraklasie.

Ma to być rozwiązanie tymczasowe, ale włodarze Zagłębia nie określili, na jak długo. - Nie chcemy wyznaczać sobie ram czasowych, aby nie wywierać dodatkowej presji - krótko wyjaśnił w rozmowie z PAP rzecznik klubu Paweł Junory.

Najprawdopodobniej van Deal będzie prowadził Zagłębie do końca rundy jesiennej i to niezależnie, czy włodarze klubu podpiszą z jakimś trenerem wcześniej umowę czy nie. Nowy szkoleniowiec obejmie lubińską drużynę dopiero w przerwie zimowej.

Van Dael przez większość kariery pracował z młodymi zawodnikami. W sezonie 2017/2018 prowadził Vittese Arnhem U-19, a w przeszłości pracował także jako trener grup młodzieżowych i asystent trenera pierwszego zespołu w VVV Venlo. Nowy opiekun Zagłębia prowadził także na poziomie Eerste Divisie pierwszy zespół Fortuny Sittard. W roli pierwszego trenera w polskiej ekstraklasie zadebiutuje w niedzielę w spotkaniu z Koroną Kielce.

Po 13 kolejkach Zagłębie ma na koncie 17 punktów i w ligowej tabeli zajmuje dziewiąte miejsce.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń