Zamknij

Absurdalna sytuacja w lidze portugalskiej. Rywal Benfiki wystawił.. 9 piłkarzy

27.11.2021 22:26
Belenenses - Benfica. Z powodu koronawirusa wystawili tylko 9 piłkarzy
fot. PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Spotkanie Belenenses z Benficą najprawdopodobniej przejdzie do historii ligi portugalskiej. Gospodarze wyszli na mecz w.. dziewięciu, bo reszta składu była zakażona koronawirusem. Do tego, w pierwszej jedenastce w polu grało dwóch bramkarzy.

Belenenses początkowo miało wyjść na boisko w siedmiu, jednak udało się znaleźć jeszcze dwóch zawodników. Dzięki temu w meczu z Benficą mogli wystawić w podstawowym składzie dziewięciu piłkarzy.

Warto dodać, że w tym gronie było trzech bramkarzy. Co oczywiste, Belenenses nie miało na ławce ani jednego zawodnika. Portugalskie media przed meczem chwaliły zespół za waleczność i podkreślały, że pomimo bardzo trudnej sytuacji klub nie dopuścił do tego, by spotkanie zostało odwołane. 

Belenenses - Benfica: WYNIK

Spotkanie zostało przerwane tuż po rozpoczęciu drugiej połowy.  Belenenses  wyszło na boisko w siedmiu, a po gwizdku sędziego jeden z piłkarzy doznał "kontuzji" przez co mecz zakończył się walkowerem. Drużyna musi mieć bowiem przynajmniej siedmiu zawodników na boisku, by móc grać. 

Belenenses zajmuje w lidze 16 miejsce. Po 12 meczach drużyna z Lizbony zgromadziła tylko 8 punktów. Przyczyniła się do tego m.in. fatalna passa B-SAD – drużyna wygrała zaledwie jedno z ostatnich dwunastu spotkań.

Belenenses - Benfica - 7:0

RadioZET.pl/Squawka