Bayern wygrywa Puchar Niemiec! Lewandowski strzelił dwa gole i został królem strzelców turnieju [WIDEO]

Marek Garus
25.05.2019 22:30
Bayern - Lipsk

Bayern zdobył 19. Puchar Niemiec! Robert Lewandowski, który do zwycięstwa w finale z RB Lipsk dołożył sporą cegiełkę w postaci dwóch goli, został królem strzelców turnieju z łącznie siedmioma trafieniami.

To już przesądzone: Bayern Monachium kończy sezon 2018/2019 z krajowym dubletem. Świeżo upieczeni mistrzowie Bundesligi zdobyli w sobotę Puchar Niemiec, wygrywając w wielkim finale na Olympiastadion w Berlinie 3:0 z Red Bullem Lipsk.

Do sukcesu "Bawarczyków" znacznie przyczynił się reprezentant Polski, Robert Lewandowski. Mimo że RB Lipsk znacznie przeważało w pierwszej części spotkania, to Bayern schodził do szatni po 45 minutach z podniesionymi głowami. W 29. minucie meczu piłkę z lewej strony pola karnego lipszczan dośrodkował David Alaba, a Polak, otrzymawszy podanie wprost na głowę, świetnym uderzeniem szczupakiem pokonał bezbronnego Petera Gulacsiego.

W drugiej połowie podopiecznych Niko Kovaca od straty bramki wielokrotnie ratował Manuel Neuer. Niemiec zagrał swój pierwszy mecz w barwach FCB od sześciu spotkań i absolutnie nie zawiódł. To między innymi dzięki jego świetnym interwencjom "Bawarczykom" udało się nie stracić ani jednego gola, chociaż "Die Bullen" stwarzali sobie naprawdę dogodne sytuacje.

Dzięki świetnej dyspozycji Neuera, bramki strzelali później już tylko monachijczycy. W 78. minucie z piłką w polu karnym znalazł się Kingsley Coman, który z łatwością przedryblował Lukasa Klostermanna i mocnym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza Lipska. W 85. minucie "Byki" dobił ponownie Lewandowski. "Lewy" otrzymał przypadkowo świetne podanie od wybijającego piłkę Joshuy Kimmicha, wygrał pojedynek siłowy z Dayotem Upamecano i perfekcyjną podcinką pokonał bramkarza rywali.

Koniec spotkania! Bayern zdobywa Puchar Niemiec i pokonuje RB Lipsk 3:0. Dziękujemy za wspólnie przeżyte emocje i zapraszamy na nasze kolejne relacje meczów!

90+3'

Rzut wolny dla Lipska, piłkarze RB przed świetną okazją do strzelenia gola, ale Sabitzer ładuje futbolówką prosto w mur. Kontra Lewandowskiego za wolna, a jego podanie niecelne.

90+2'

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry. W pole karne wrzucał Alaba, ale jego podanie do Tolisso zostało przecięte przez Kampla.

90'

Ponownie w natarciu Bayern, tym razem przed wielką szansą był sam Robben, ale jego dobitka po uderzeniu innego z piłkarzy FCB bardzo niecelna.

89'

Kolejna akcja Bayernu: w polu karnym był Robben, który próbował prostopadłego podania do Lewandowskiego, ale zagranie Holendra niecelne.

87'

Ostatnia zmiana w Bayernie: na boisku za Kingsleya Comana pojawi się po raz ostatni w koszulce FCB Franck Ribery.

85'

Kolejna bramka dla Bayernu! Robert Lewandowski ładuje gola na 3:0 dla FCB. Polak wykorzystał świetne, długie podanie Kimmicha i pewnie podcinką pokonał Gulacsiego!

82'

Żółta kartka dla Dayota Upamecano za faul na piłkarzu Bayernu. Po rzucie wolnym FCB i dośrodkowaniu Kimmicha, Gulacsi spokojnie wyłapuje piłkę.

82'

Ostatnia zmiana w RB Lipsk. Konate opuści boisko, a wejdzie na nie Amadou Haidara.

81'

Teraz w pole karne Bayernu dośrodkował Laimer, ale Neuer pewnie łapie wrzutkę Austriaka.

78'

GOOOL DLA BAYERNU! Kingsley Coman na 2:0! Francuz przejął sytuacyjną piłkę w polu karnym, oszukał Klostermanna i lewą nogą wpakował piłkę do siatki.

76'

W ramach kontry centrostrzał skrzydłowego Lipska. Neuer broni.

76'

Kolejna akcja Comana na lewym skrzydle nieudana. Francuz próbował prostopadłego zagrania do Alaby, ale zagrał piłkę za mocno.

73'

Zmiana w Bayernie: Serge Gnabry opuści boisko na rzecz ostatniego spotkania w koszulce FCB Arjena Robbena!

73'

Próbował z dystansu Coman, ale blokowany. Kontrę RB zatrzymał faul Hummelsa.

72'

Teraz spokojniejszy okres gry obu drużyn.

70'

Druga zmiana w RB Lipsk: Dayot Upamecano pojawi się na boisku za kapitana "Byków", Williego Orbana.

69'

Faul Poulsena w ataku na Kimmichu.

68'

Teraz świetne dośrodkowanie Gnabry'ego na głowę Roberta Lewandowskiego, jednak Polak nieczysto trafił w piłkę.

67'

Świetna wrzutka z rzutu rożnego Kalstenberga w stronę Poulsena, ale Duńczyk nie zdołał dopaść piłki. Kontra Bayernu i akcja Comana nieudane.

66'

Mocne uderzenie Forsberga z dużej odległości blokuje głową Hummels. Niemiec mocno ucierpiał po tym strzale.

65'

Zmiany w obu zespołach: w RB Lipsk schodzi z boiska Tyler Adams, a w jego miejsce na murawie pojawił się Konrad Laimer. W Bayernie za Javiego Martineza wszedł Corentin Tolisso.

64'

Z dystansu teraz uderzył Thomas Muller, ale wysoko nad bramką.

62'

Teraz z dystansu uderzał Hummels, ale jego strzał świetnie obronił Gulacsi! Z prawej strony później próbował Gnabry, jednak jego uderzenie również zblokowane. Dobitka z główki Thiago bardzo niecelna.

61'

Teraz z akcją dla RB Lipsk wyszedł Poulsen, ale jego dośrodkowanie wybite przez obrońców Bayernu.

60'

Po kilku akcjach przeprowadzonych przez obie drużyny chwila wytchnienia dla piłkarzy i nudniejszy okres gry.

57'

Teraz kontrę przeprowadzili piłkarze RB - przed świetną okazją ponownie stanął Timo Werner, ale strzał Niemca z linii bramkowej wybił tym razem obrońca Bayernu!

56'

Teraz świetne długie podanie otrzymał Lewandowski! Polak przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ograł obrońcę, ale jego uderzenie wyłapał węgierski bramkarz Lipska.

55'

Teraz była akcja Bayernu, piłki w polu karnym RB dopadł Gnabry, ale strzał wślizgiem Niemca za lekki. Gulacsi wyłapał uderzenie.

53'

Z kontrataku Lipsk, ale dośrodkowanie jednego z piłkarzy RB bardzo niecelne.

53'

Teraz skrzydłem próbował atakować Coman, ale ładnie zblokowany przez Klostermanna.

50'

Ponownie na skrzydle piłkarz RB Lipsk, ale Hummels odbiera piłkę Wernerowi.

49'

Znowu broni Neuer! Piłkę w pole karne do Timo Wernera posłał Halstenberg, niemiecki napastnik uderzył z pierwszej piłki z ostrego kąta, ale golkiper Bayernu łapie futbolówkę.

48'

ŚWIETNA interwencja Neuera! Sam na sam z niemieckim bramkarzem znalazł się Forsberg, ale golkiper Bayernu zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Niesamowite spotkanie powracającego do pierwszego składu FCB Neuera!

46'

Początek drugich 45 minut i już pierwsza akcja "Bawarczyków"! Przed pole karne do Thiago piłkę wycofał Kingsley Coman, ale strzał Hiszpana z pierwszej piłki przeleciał niewiele ponad poprzeczką bramki.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu! Przy piłce Bayern.

HT

A tymczasem, w przerwie spotkania, spójrzmy jeszcze raz na bramkę "Lewego"!

45+3'

Koniec pierwszej części spotkania! Bayern prowadzi z Lipskiem po golu Roberta Lewandowskiego 1:0.

45+2'

Teraz rzut wolny dla Lipska po faulu Mullera.

44'

Znowu świetna akcja Bayernu i znowu bardzo dobre zachowanie obrońców Lipska, którzy wybijają piłkę na rzut rożny. Po kornerze przed szansą na strzelenie bramki stanął Hummels, ale jego strzał wybroniony przez Gulacsiego. Ależ napór FCB!

43'

Teraz bardzo dobre podanie w pole karne otrzymał Lewandowski, ale sędzia odgwizdał spalonego, którego nie było.

42'

Świetna akcja Bayernu! Sam na sam z bramkarzem po podaniu Hummelsa znalazł się Kingsley Coman, Francuz minął bramkarza, ale piłkę z linii bramkowej wybił Konate. Fenomenalna interwencja obrońcy RB.

39'

Rzut wolny dla Bayernu ze skraju pola karnego niewykorzystany przez "Bawarczyków".

36'

Kolejna dobra akcja Bayernu, na skrzydle był Kimmich, który podał następnie do Gnabry'ego, ale Niemiec stracił piłkę.

34'

Kolejna dobra wrzutka Alaby, piłki na jedenastce prawie dopadł Gnabry, ale uprzedzony przez obrońcę. Rzut rożny dla Bayernu niewykorzystany.

33'

Teraz kolejna sytuacja dla Bayernu, Muller dośrodkowywał do Comana, ale wrzutkę przecięli obrońcy RB.

29'

Goool dla Bayernu! Lewandowski strzela na 1:0 dla swojej drużyny! Piękne dośrodkowanie Davida Alaby do Polaka, a Robert pakuje piłkę główką do siatki.

26'

Kolejna sytuacja dla RB, piłkę do Sabitzera zagrał Timo Werner, Austriak uderzył z pierwszego kontaktu, ale mocno niecelnie. Od bramki Neuer.

25'

Teraz piłkę w pole karne Lipska próbował zagrać Muller, ale Gulacsi był na posterunku.

24'

Teraz dobre prostopadłe podanie do Wernera, ale świetna interwencja Kimmicha. Rzut rożny dla RB niewykorzystany.

23'

Po okresie walki o posiadanie futbolówki przez obie drużyny podanie w pole karne otrzymał Poulsen, ale Duńczyk nie dopadł do futbolówki.

19'

Z dystansu próbował Alaba, ale bardzo niecelnie.

18'

Bayern miał rzut rożny, wykonywał go Kimmich, ale piłki z pola karnego z łatwością pozbyła się defensywa RB.

17'

Akcję miał ponownie Lipsk, przy piłce był Poulsen, ale jego strzał zablokowany przez Kimmicha.

16'

Teraz na murawie leżał Konate, ale Francuz wrócił do gry.

15'

FCB mocno naciskane przez lipszczan, ale póki co radzą sobie z wysokim pressingiem Bawarczycy.

14'

Na bramkę Bayernu z dystansu uderzył Sabitzer, ale mocno niecelnie.

12'

Teraz długą piłkę w polu karnym Lipska prawie odebrał Muller, ale Adams ubiegł Niemca. Gulacsi uspokoił sytuację.

10'

Teraz po interwencji Javiego Martineza Lipsk będzie miał swój pierwszy korner. Wrzutka do Poulsena, Duńczyk uderza z główki, ale FENOMENALNIE broni Neuer! Niemiec sparował strzał napastnika RB na poprzeczkę.

9'

Do przodu próbował posunąć z piłką Poulsen, ale został zblokowany przez Kimmicha. Niemiec był następnie faulowany.

8'

Znowu atakował Lipsk, ale ataki "Byków" rozbijane są już przez defensywnych pomocników Bayernu.

6'

Po stałym fragmencie Lipska kontrę przeprowadził Bayern, ale podanie Comana w stronę Lewandowskiego i Gnabry'ego niecelne.

5'

Teraz rzut wolny pod bramką Bayernu ma Lipsk. Wrzucał Halstenberg, ale z łatwością wyłapuje futbolówkę Neuer.

3'

Był już pierwszy strzał Bayernu. Robert Lewandowski zagrał prostopadłą piłkę do Serge'a Gnabry'ego, ale Niemiec minimalnie obok bramki Gulacsiego.

1'

Rozpoczynamy mecz! Przy piłce RB Lipsk.

19:51

Drugi zespół RB Lipsk:

19:50

Na początek składy obu drużyn. Jako pierwsza drużyna Bayernu:

19:47

Dzień dobry! Rozpoczynamy relację spotkania Bayern - RB Lipsk. Zapraszamy serdecznie do wspólnego przeżywania emocji finału Pucharu Niemiec.