Bundesliga: Wymęczone zwycięstwo Bayernu, dwa karne Lewandowskiego

24.08.2018 22:37

Robert Lewandowski zdobył gola, a jego Bayern Monachium pokonał Hoffenheim 3:1 w 1. kolejce Bundesligi. Polak na dwa razy wykonywał rzut karny.

Bayern - Hoffenheim fot. PAP/EPA

Bayern objął prowadzenie w 23. minucie, kiedy Mueller wykorzystał centrę z rzutu rożnego Kimmicha. W końcówce pierwszej połowy brutalny faul Nico Schulza skończył się dramatem Kinglseya Comana, który ze łzami w oczach opuszczał murawę.

Po zmianie stron Hoffenheim wyrównało za sprawą Adama Szalaia. Bayern jednak wygrał ten mecz. W 79. minucie doszło do sporego zamieszania. Arbiter podyktował kontrowersyjny rzut karny, do piłki podszedł Lewandowski i nie zdołał pokonać Baumanna. Skuteczna okazała się dobitka Robbena, jednak sędzia - po wideoweryfikacji - nakazał powtórkę jedenastki z uwagi na zbyt wczesne wbiegnięcie w pole karne Holendra. Drugi raz "Lewy" się nie pomylił.

Wynik w 90. minucie ustalił Arjen Robben po asyście Muellera. Kolejne mecze Bundesligi w sobotę.

Bayern Monachium - Hoffenheim 3:1

Bramki: Thomas Mueller (23., 86.), Robert Lewandowski (82. - karny), Arjen Robben (90.) - Adam Szalai (58.)

A tak wygląda Robert Lewandowski w nowym sezonie, co na to fanki i żona Ania?