Bundesliga: Poważna kontuzja Comana. Francuz musi przejść operację

25.08.2018 12:06
Poważna kontuzja Kingsleya Comana

Piłkarzowi Bayernu Monachium Kingsleyowi Comanowi odnowił się podczas piątkowego meczu ligowego uraz kostki - poinformował mistrz Niemiec. Będący klubowym kolegą Roberta Lewandowskiego Francuz musi przejść kolejną operację, a przerwa w grze ma potrwać kilka tygodni.

Pod koniec pierwszej połowy inaugurującego sezon w Bundeslidze spotkania z Hoffenheim (3:1) Coman doznał kontuzji po starciu z obrońcą rywali Nico Schulzem. Skrzydłowy Bayernu opuszczał boisko ze łzami w oczach.

Klub w sobotę poinformował, że 22-letni Francuz doznał zerwania więzadła piszczelowo-strzałkowego w lewej nodze. Piątkowy pojedynek był jego pierwszym meczem od lutego, kiedy przydarzył mu się taki sam uraz. Wówczas także został poddany zabiegowi, a dłuższa przerwa sprawiła, że nie pojechał z "Trójkolorowymi" na mistrzostwa świata do Rosji.

Kontuzja Comana. Wsparcie od Lewandowskiego

Comana za pośrednictwem portalu społecznościowego wsparł m.in. Lewandowski.

"Wrócisz silniejszy. Czekamy na ciebie Kingsley" - napisał na Twitterze Polak, który w piątek zdobył bramkę z rzutu karnego.