Bundesliga: Bayern z kłopotami ograł Hannover, 22. gol Lewandowskiego [WIDEO]

04.05.2019 17:27

W meczu 32. kolejki Bundesligi Bayern Monachium nie bez problemów pokonał na własnym stadionie "czerwoną latarnię" Hannover 3:1. Pierwszego z goli zdobył Roberta Lewandowski, dla którego było to już 22. trafienie w tym sezonie.

Bayern - Hannover fot. PAP/EPA

Polak umocnił się w klasyfikacji najlepszych strzelców, ale goniący go Luka Jović i Paco Alcacer - obaj 17 - mecze tej serii gier mają jeszcze przed sobą.

"Lewy" rozpoczął strzelanie w 27. minucie, kiedy w tempo biegł na piłkę dośrodkowaną przez Kimmicha. Jeszcze przed przerwą podwyższył Leon Goretzka i wydawało się, że Bawarczycy z dużym spokojem ograją najgorszą drużynę ligi. Nic bardziej mylnego.

W 51. minucie kontaktowego gola z rzutu karnego zdobył wprowadzony w przerwie Jonathas. Po chwili tego zawodnika nie było już na murawie, bo w 180 sekund zarobił dwie żółte kartki i musiał udać się do szatni. To jednak nie sprawiło, że Bayern kontrolował przebieg gry - Hannover dzielnie walczył o wyrównanie, ale ostatni cios należał do Ribery'ego. Francuz po zakończeniu bieżących rozgrywek żegna się z Bayernem.

Bayern ucieka Borussii Dortmund

Dzięki zwycięstwu Bayern oddalił się od Borussii Dortmund na pięć punktów. Westfalczycy jeszcze w sobotę (godz. 18:30) zmierzą się na wyjeździe z Werderem Brema.

Bayern Monachium - Hannover 96 3:1

Bramki: Robert Lewandowski (27.), Leon Goretzka (40.), Franck Ribery (84.) - Jonathas (51. - karny)