Audi Cup: Bayern zdemolował Fenerbahce, Lewandowski bez gola, ale z asystami

30.07.2019 22:20
Bayern - Fenerbahce

Bayern Monachium rozbił Fenerbahce Stambuł 6:1 i awansował do finału rozgrywanego na Allianz Arenie turnieju towarzyskiego Audi Cup. Robert Lewandowski nie wpisał się na listę strzelców, ale zanotował asystę i wywalczył rzut karny.

Kapitan reprezentacji Polski grał do 74. minuty. To po jego podaniu w 22. minucie Renato Sanches otworzył wynik spotkania, a tuż przed przerwą z karnego wywalczonego przez "Lewego" podwyższył wprowadzony z ławki za kontuzjowanego Serge'a Gnabry'ego Thomas Mueller. Niemiec popisał się w tym meczu hat-trickiem. Pozostałe gole zdobywali Leon Goretzka i Kinglsey Coman, a dla gości honorowe trafienie zaliczył Max Kruse.

Finał Audi Cup 2019 Bayern - Tottenham

W finale Audo Cup, który odbędzie się w środę o godz. 20:30, Bayern Monachium zmierzy się z Tottenhamem Hotspur, który wcześniej pokonał Real Madryt 1:0.

Bawarczycy mają w perspektywie sobotnie starcie o Superpuchar Niemiec z Borussią Dortmund, dlatego w rywalizacji z finalistą Ligi Mistrzów można spodziewać się licznych zmian.

Bayern Monachium - Fenerbahce Stambuł 6:1
Bramki: Renato Sanches (22.), Leon Goretzka (28.), Thomas Mueller (31., 44. - karny, 58.), Kingsley Coman (40.) - Max Kruse (64.)