Bayern mistrzem Niemiec! "Bawarczycy" pokonali Eintracht 5:1

Marek Garus
18.05.2019 17:20
Bayern - Eintracht

Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt: Bayern został mistrzem Niemiec! Po golach Kingsleya Comana, Davida Alaby, Renato Sanchesa oraz odchodzących z klubu legend "Bawarczyków" - Francka Ribery'ego i Arjena Robbena, podopieczni Niko Kovaca zdobywają siódmy tytuł mistrzowski z rzędu.

Bayern Monachium zwycięża na Allianz Arenie z Eintrachtem Frankfurtem po niezwykle pasjonującym meczu. Swoje spotkanie wygrała również walcząca z "Bawarczykami" o mistrzostwo Borussia Dortmund, ale dwie bramki strzelone Borussii Monchengladbach nie wystarczyły BVB, by dogonić podopiecznych Niko Kovaca. FCB zdobył swój siódmy tytuł mistrzowski z rzędu, a fenomenalny dziś na boisku Robert Lewandowski - piąty.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Bayernu. Choć w pierwszych 45 minutach padł zaledwie jeden gol dla gospodarzy, piłkarze świeżo upieczonych mistrzów Niemiec grali znakomicie. Podkreśla to bramka, którą Kingsley Coman strzelił już w czwartej minucie meczu. Francuz przyjął w polu karnym podanie od Thomasa Mullera, a następnie pewnym strzałem po długim roku pokonał Kevina Trappa.

Po przerwie, a w zasadzie w chwili, gdy na boisku pojawił się Sebastien Haller, Eintracht zaczął grać nieco lepiej. Francuski napastnik już pięć minut po wejściu na murawę dał frankfurtczykom remis, jednak nie na długo. W 53. minucie starcia bramkę na 2:1 dla "Bawarczyków" strzelił David Alaba, który dobił uderzenie Mullera. Pięć minut później solową akcją i golem popisał się Renato Sanches który jeszcze w pierwszej połowie spotkania pojawił się na boisku za kontuzjowanego Leona Goretzkę.

W kolejno 61. i 67. minucie na boisko weszły żegnające się dzisiaj z klubem legendy Bayernu: Franck Ribery i Arjen Robben, którzy następnie dobili rywala. Najpiękniejszego gola meczu strzelił francuski skrzydłowy, który minąwszy jak tyczki dwóch obrońców Eintrachtu, podciął piłkę nad wchodzącym wślizgiem defensorem "Orłów" i kładącym się już do interwencji Trappem. Allianz oszalało, a większą satysfakcję kibicom mógł dać jeszcze tylko gol Robbena.

Robert Lewandowski, który dzisiaj występował na boisku raczej w roli pomocnika, aniżeli napastnika, posłał w pole karne piękną, miękką wrzutkę w stronę Davida Alaby, ten kącikiem buta zgrał ją do Robbena, a Holender wbił futbolówkę praktycznie do pustej bramki. W 78. minucie skończyła się kanonada podopiecznych Niko Kovaca, a po gwizdku sędziego Saschy Stegemanna było już wiadomo: Bayern sięgnął po kolejne w swojej historii mistrzostwo Niemiec!

Poniżej relacja ze spotkania Eintracht - Bayern:

KONIEC

Dziękuję serdecznie za wspólnie przeżyte emocje! Do następnego!

KONIEC

KONIEC MECZU! Bayern mistrzem Niemiec! Bramki legend przypieczętowały wygraną Bayernu. Eintracht przegrywa 5:1.

90'

Rzut wolny z dogodnej pozycji dla Bayernu, piłkę jak na tacy otrzymał Robben, ale trafia w rywala. Kontra Kosticia zakończona fatalnym uderzeniem piłkarza Eintrachtu.

87'

Wznawiamy grę, Sanches i Robben wracają na murawę.

86'

Na boisku leży Renato Sanches, poza boiskiem również Robben.

82'

Kolejny świetny atak Bayernu i po raz kolejny wyśmienicie przy piłce Lewandowski. Polak zagrał do Mullera, ten do Robbena i świetnie obronił Trapp. Po rzucie rożnym kolejne bardzo dobre okazje dla Robbena i Mullera, ale niemiecki bramkarz Eintrachtu broni dzisiaj wszystko, co tylko jest w stanie obronić.

78'

LEGENDY DAJĄ Z SIEBIE WSZYSTKO! 5:1, ARJEN ROBBEN! Piękna asysta Roberta Lewandowskiego, Holender pakuje piłkę niemalże do pustej bramki.

74'

Oczywiście francuski skrzydłowy został ukarany żółtą kartką za celebrację gola ze zdjętą koszulką.

72'

4:1 dla Bayernu! CÓŻ ZA BRAMKA RIBERY'EGO! Francuz solowo przeszedł kilku piłkarzy rywali i podcinką pokonał Kevina Trappa. "Bawarczycy" pewnie kroczą po mistrzostwo Niemiec!

70'

Żółta kartka dla Thiago i rzut wolny dla Eintrachtu. Stały fragment gry niewykorzystany przez "Orły".

69'

Świetna akcja Bayernu: Robben solowo minął piłkarzy Eintrachtu, zagrał na skrzydło do Mullera, ten wrzucił do Kimmicha, a piłkę z linii bramkowej wybił Abraham.

67'

Druga legenda "Bawarczyków" na boisku. Owacjami na stojąco witany Arjen Robben. Z murawy schodzi Gnabry.

65'

Próbował strzału z dystansu Kimmich, ale baaardzo niecelnie.

64'

Zmiana w Eintrachcie: Lucas Torro pojawi się na murawie za Rebicia.

63'

Następna akcja Bayernu: atak rozpoczął Ribery, zagrał do Ganbry'ego, ale ten dobrze blokowany przez obrońców Eintrachtu. Dobijał piłkę Muller, ale nad bramką Trappa.

61'

Po raz OSTATNI w Bayernie. Na boisku pojawia się Franck Ribery za Kingsleya Comana.

58'

GOOOL DLA BAYERNU! 3:1! Tym razem solową akcją popisał się Renato Sanches, który z małego kąta zmieścił piłkę w bramce po odbiciu się futbolówki od rąk Trappa. Bayern na fali, nie dał się zaskoczyć Eintrachtowi!

56'

Kolejna cudowna akcja Bayernu! Coman dośrodkował do "Lewego", Robert zgrał głową do Gnabry'ego, a ten kolejny raz z wolnego minimalnie obok bramki.

55'

Teraz było groźne dośrodkowanie w pole karne Bayernu z rzutu wolnego, ale niewykorzystane przez atakujących Eintrachtu. Znowu najbliżej piłki był Haller.

53'

Już jest 2:1 dla Bayernu! Uderzył z dystansu Muller, Trapp obronił, wybijając piłkę przed siebie, ale dobił tym razem do bramki David Alaba.

50'

Goool! 1:1! Po pierwszym nieudanym rzucie rożnym przyszedł drugi, Rebić wrzucił piłkę do Abrahama, ten uderzył w poprzeczkę, a piłkę dobił do siatki Haller. Robi się nam mecz!

49'

W końcu "Orły" zaczęły grać w piłkę! Rzut rożny dla Eintrachtu.

48'

Drugą połowę spotkania znowu znacznie lepiej zaczyna Bayern. "Bawarczycy" przy piłce.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania Bayern - Eintracht! Sebastien Haller pojawia się na boisku za De Guzmana.

HT

Oto wyniki wszystkich meczów ostatniej kolejki Bundesligi do przerwy:

HT

Przerwa! Bayern prowadzi po 45 minutach 1:0. Jedyną bramkę w meczu strzelił Kingsley Coman.

45+2'

Dobrą piłkę do Lewandowskiego zagrał Kimmich, ale Polak nie dość, że źle przyjął podanie, to jeszcze znowu był na pozycji spalonej.

45+1'

Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

44'

Ponownie w natarciu "Bawarczycy", w polu karnym był Muller, ale stracił piłkę. Kontra Eintrachtu i solowa akcja Gacinovicia równie nieudana.

42'

Tymczasem już wiemy, że któryś z trójki zawodników żegnających się dzisiaj z Bayernem nie zagra. Przypominamy, że pierwszą zmianą Kovaca był Sanches.

41'

Wrzucił ostatecznie piłkę w pole karne jeden z piłkarzy Bayernu, ale prosto w ręce Trappa.

41'

Znowu atakuje Bayern, jednak teraz to akcja budowana podaniami.

37'

Teraz fragment brudnej gry "Orłów". Kolejny faul Eintrachtu, tym razem Fernandesa na Mullerze. W przerwie gry zmiana w Bayernie: kontuzjowany Leon Goretzka opuszcza boisko. W zamian pojawia się na nim Renato Sanches.

36'

Teraz w starciu z obrońcą Eintrachtu ucierpiał Robert Lewandowski, ale wznawia grę Kevin Trapp. Za chwilę po wznowieniu gry Polak znowu leżał na murawie, a Hinteregger obejrzał żółtą kartkę.

34'

Kolejna akcja podopiecznych Niko Kovaca, wrzucał w pole karne Coman, ale za lekko Francuz. Na boisku leżał Nicolas Sule, jednak wrócił do gry.

33'

Ponownie na bramkę "Orłów" uderzał z woleja Gnabry, ale minimalnie niecelnie Niemiec.

31'

Teraz dwie świetne okazje dla Bayernu! Najpierw do Mullera wrzucał Coman, a bliski samobója był jeden z obrońców Eintrachtu, natomiast później fenomenalną interwencją popisał się Trapp, który wybronił kolejny strzał niemieckiego napastnika.

30'

Po anulowanej bramce cały czas w natarciu Bayern.

28'

Bramkę sprawdził VAR! NIE MA GOLA! Przed podaniem do Gnabry'ego, Robert Lewandowski był na spalonym.

26'

GOOOL! 2:0 dla Bayernu! Lewandowski przyjął długą piłkę zagrywaną z własnej połowy przez Alabę, zagrał do Gnabry'ego, a ten po solowej akcji pokonał bramkarza Eintrachtu.

24'

Teraz wrzutka Comana w stronę Roberta Lewandowskiego, ale za wysoka.

23'

Po emocjonującym początku gra atmosfera gry nieco opadła. Przy piłce cały czas Bayern.

20'

Niezła akcja Eintrachtu zatrzymana przez Hummelsa. Po kontrze Bayernu w polu karnym Trappa znalazł się Muller, ale, kiksując, nie zdążył zagrać do Lewandowskiego. Poza tym, sędzia podniósł chorągiewkę. Spalony, którego, jak się później okazało, nie było.

18'

Dośrodkowanie w polu karnym odebrał teraz Robert Lewandowski, ale uderza za lekko, prosto w ręce Kevina Trappa.

17'

Ponownie w polu karnym znalazł się Gnabry, ale zblokowany. ObrońcaEintrachtu interweniował na granicy faulu.

14'

Teraz faul w ataku Rebicia, rzut wolny dla Bayernu.

13'

Teraz w ataku Eintracht, na bramkę uderzał De Guzman, ale bardzo słaby strzał Holendra. W kontrataku Bayern, przed wielką szansą Robert Lewandowski po pięknej, solowej akcji, ale broni jego uderzenie Trapp. Rzut rożny niewykorzystany.

10'

Teraz kolejny groźny strzał "Bawarczyków": uderzał z dystansu Gnabry, ale obronił Trapp. Z rzutu rożnego próbował także głową Lewandowski, jednak minimalnie niecelnie ponad bramką.

7'

Teraz dobra akcja Bayernu: piłkę z środka pola otrzymał Robert Lewandowski, który zagrał futbolówkę między nogami obrońcy Eintrachtu do Gnabry'ego. Strzał Niemca obronił Trapp, ale sędzia i tak podniósł chorągiewkę. Na spalonym był Polak.

4'

Goool dla Bayernu! Niepilnowany Kingsley Coman otrzymał bardzo dobre podanie na wolne pole od Thomasa Mullera i strzałem między nogami obrońcy Eintrachtu ładuje piłkę do bramki Trappa!

3'

W pierwszym ataku "Bawarczycy", atakował skrzydłem Gnabry, ale zatrzymany przez Hintereggera.

2'

Pierwszy faul Bayernu. Łokciem uderzył Kosticia Thiago Alcantara.

1'

Początek meczu, piłkę szybko przejmuje Bayern!

15:29

Tymczasem powoli zaczynamy spotkanie! Sędzią spotkania Sascha Stegemann.

15:28

Teraz jesteśmy świadkami oficjalnego pożegnania trzech wielkich piłkarzy Bayernu. Zawodnikom wręczane są duże fotografie z ich wizerunkami.

15:26

Przypomnijmy, że dzisiaj z "Bawarczykami" pożegna się trzech niezwykle ważnych w historii klubu zawodników: Arjen Robben, Franck Ribery oraz Rafinha. Wszyscy dzisiaj na ławce rezerwowych.

15:20

Drudzy goście:

15:19

Na początek składy obu drużyn. Pierwsi gospodarze:

15:13

Dzień dobry! Witam wszystkich serdecznie na relacji live z meczu Bayern - Eintracht. Mam nadzieję, że przeżyjemy wspólnie niezapomniane emocje!