Puchar Niemiec nie dla Bayernu, Borussia świętuje awans do finału

26.04.2017 22:45

Bayern Monachium przegrał w półfinale Pucharu Niemiec z Borussią Dortmund 2:3 i odpadł z rozgrywek. Słaby mecz rozegrał Robert Lewandowski, który mimo kilku dogodnych sytuacji nie znalazł dziś sposobu na pokonanie bramkarza rywali.

Bayern - BVB fot. PAP/EPA

90. min.

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje!

90. min.

To było bardzo dobre spotkanie. Mnóstwo szans z obu stron. Bayern może żałować, że "nie zabił" meczu przy prowadzeniu 2:1, bo miał wówczas wiele okazji bramkowych. Słabo zagrał dziś Robert Lewandowski. Czyżby to z powodu informacji, która pojawiła się przed meczem - że Ania urodziła i "Lewy" chce dziś podzielić się radosną nowiną po zdobyciu gola?! Tego nie wiemy.

90. min.

Koniec! Borussia Dortmund wygrała 3:2 z Bayernem Monachium i po raz czwarty z rzędu melduje się w finale Pucharu Niemiec!

90. min.

5 doliczonych minut już minęło, ale arbiter wciąż nie kończy meczu. Leży na murawie jeden z graczy BVB.

90. min.

Teraz faul w ataku Martineza. Uderzył łokciem rywala w walce o górną piłkę.

90. min.

Oddala grę Borussia Dortmund - długie wybicie na połowę rywali.

90. min.

Krótkie rozegranie, piłka trafia do Weigla - strzał! Nad bramką!

90. min.

Długa piłka na połowę Bayernu, Aubameyang naciska Boatenga i wywalczył rzut rożny.

90. min.

Zmiana w ekipie z Dortmundi: Reus opuszcza boisko, w jego miejsce Ginter.

90. min.

Aż pięć minut dolicza arbiter!

90. min.

Kolejna wrzutka w pole karne i znów broni golkiper BVB.

88. min.

Jeszcze Lahm na prawej stronie, dośrodkowanie. Łapie pewnie Buerki.

87. min.

Rzut wolny dla Bayernu. Będzie okazja do strzału... A jednak podanie do Lahma... Fatalne. Strata piłki.

86. min.

Co za szansa Bayernu!!! Lewandowski w polu karnym zgrywa do Robben - strzał z pięciu metrów! Broni Buerki!!!

85. min.

Muller świetnie do Lewandowskiego... Uciekła piłka Polakowi. Nie jest to jego mecz.

84. min.

Gracze Tuchela przedłużają grę, jak mogą. Trudno się dziwić prowadzą 3:2, a do końca niewiele czasu.

82. min.

Teraz Robben w swoim stylu do środka - strzela lewą nogą! Minimalnie obok słupka!

80. min.

Pulisic pojawia się na boisku - w miejsce Piszczka.

78. min.

A teraz pada w polu karnym rywala Xabi Alonso i... dostaje żółta kartkę za symulowanie. Powtórka pokazuje jednak, że Hiszpan przewrócił się o nogi Dembele. Kontrowersja!

77. min.

Okazja dla Bayernu. Rzut wolny... Podanie płaskie do Robbena - strzał! Zablokowany.

74. min.

Strata Bayernu, kontratak BVB - Reus w pole karne do Guerreiro, ten odgrywa do Reusa, piłka jeszcze do Dembele - zwód, strzał pod poprzeczkę i mamy 3:2 dla Borussii!!!

74. min.

GOOOL!!! Borussia na prowadzeniu!!!

72. min.

Robben teraz zszedł na lewą stronę, wchodzi w pole karne - strzela! Wysoko nad bramką!

70. min.

Mnóstwo szans na podwyższenie prowadzenia miał Bayern, ale jak mówi stare piłkarskie porzekadło... Niewykorzystane sytuacje się mszczą.

69. min.

Piękne podanie do Dembele w pole karne, ten dośrodkowuje na głowę "Auby" i mamy remis!!!

68. min.

GOOOL!!! Aubameyang dla BVB na 2:2!!!

63. min.

Jak to nie wpadło?! Katastrofalny błąd defensywy BVB we własnym polu karnym - Thiago przejmuje piłkę, podaje do Lewandowskiego - pusta bramka! - ten jeszcze do Robbena - strzał! Słupek!!!

62. min.

Hummels opuszcza boisko, Boateng w jego miejsce.

60. min.

Schmelzer z dystansu! Zablokowany.

59. min.

Idzie kontratak Bayernu! Robben urywa się obrońcom, pędzie sam na bramkę - strzela! Broni Buerki! Będzie dobitka Lewandowskiego?! Nie! Zdążył bramkarz BVB!

58. min.

Kolejna szansa - piłka w pole karne, strzela Aubameyang! Zablokowany!

56. min.

Teraz dopiero dobre podanie do Dembele, ten wpada w pole karne, mija rywala, ale kapitalnie wraca Hummels! Świetny wślizg!

55. min.

Bayern bardzo dobrze broni teraz dostępu do własnej bramki. Rywale bezradni w ataku.

52. min.

Teraz zagotowało się w polu karnym Borussii. Przytomnie oddalił jednak grę Weigl.

51. min.

Reus na prawej stronie, ale powstrzymał go Martinez. Od autu wznawiają gracze z Dortmundu.

49. min.

BVB teraz w ataku pozycyjnym. Rozgrywa jednak daleko od bramki Ulreicha.

47. min.

Wyraźnie zdekoncentrowany jest nasz reprezentant. Ciekawe czemu?

46. min.

I już na początku Robert wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale... fatalnie przyjął piłkę. Odskoczyła mu i pierwszy dopadł do niej Buerki.

46. min.

Zaczynamy druga połowę!

45. min.

Na drugą połowę wracamy za kilka minut!

45. min.

A my wciąż nie mamy potwierdzenia, czy Ania Lewandowska urodziła, bo Robert nie zdobył jeszcze bramki. Okazji jednak nie brakowało. Oby lepsza skuteczność miał w drugiej połowie.

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Bayern prowadzi z Borussią w półfinale Pucharu Niemiec 2:1!

44. min.

Co za okazja przed Lewandowskim! Wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał go pokonać! Buerki obronił jego strzał po ziemi!!!

41. min.

Ribery na prawej stronie, zagrywa w pole karne, a tam niespodziewanie odnajduje się Hummels i strzałem niczym rasowy napastnik daje swojej ekipie prowadzenie!

41. min.

GOOOL!!! Bayern prowadzi 2:1!!!

39. min.

A teraz Vidal w pole karne do Lewandowskiego - strzał głową! Zablokowany!!!

38. min.

Tymczasem słupek po strzale Martineza!!! Hiszpan znów świetnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

37. min.

Kolejna dobra akcja Bayernu! Lahm na prawej stronie, wycofuje do Vidala - strzał! Zablokowany!

35. min.

Alaba w pole karne do "Lewego", ale na pozycji spalonej nasz reprezentant.

32. min.

A teraz dobra piłka do Lewandowskiego, wychodzi na czystą pozycję - strzela! Zablokowany w ostatniej chwili!

31. min.

Szansa dla Borussii. Rzut wolny... Guerreiro strzela! Tuż nad bramką!

28. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki wyskakuje Martinez i strzałem głową pokonuje bramkarza!

28. min.

GOOOL!!! Bayern doprowadza do wyrównania!!!

26. min.

Strzela Lewandowski! W mur!

25. min.

Dembele teraz zobaczył żółta kartkę za faul na Riberym, ale... powtórki pokazują, że interwencja była czysta. Sędzia nie miał jednak wątpliwości - rzut wolny dla BVB.

23. min.

Praktycznie niewidoczny jest póki co Lewandowski. Nie ma okazji do strzałów i mało widać go w rozegraniu.

21. min.

W odpowiedzi Robben na prawej stronie, wpada w pole karne, ale... powstrzymują go obrońcy. Dobra interwencja.

19. min.

Fatalne podanie Martineza do bramkarza, Guerreiro przejmuje piłkę - strzela z bliskiej odległości, Ulreich paruje na słupek, ale do piłki dopada Reus i z dosłownie kilkunastu centymetrów pakuje piłkę do bramki!

19. min.

17. min.

Prosta strata Bayernu po długim, niecelnym podaniu Martineza.

13. min.

Powtórki pokazały, że Weigl zagrywał piłkę ręką we własnym polu karnym. Zagranie było jednak przypadkowe. Sędzia nie odgwizdał rzutu karnego dla Bayernu.

13. min.

Kapitalnie teraz Ribery zakręcił obrońcami w polu karnym - strzela z bliska! Wprost w bramkarza!!!

11. min.

Teraz Alaba zza pola karnego! Niecelnie.

9. min.

Teraz z atakiem wychodzili piłkarze z Dortmundu, ale podanie na prawą stronę do Piszczka zbyt mocne.

6. min.

Odpowiedź Bayernu - strzał z dystansu, jeszcze podbija piłkę Thiago! Wznowi od bramki golkiper BVB.

4. min.

Ale teraz mieli okazję gracze BVB!!! Długa piłka do Guerreiro, ten podaje do Aubameyanga... Nie trafia do bramki z kilku metrów! Ależ to zepsuł! Miał przed sobą tylko bramkarza! To powinien być gol!

3. min.

Bayern ma problemy z utrzymaniem piłki. Borussia od początku kontroluje grę, choć teraz rozgrywa daleko od bramki rywala.

2. min.

Pierwszy atak BVB, dośrodkowanie w pole karne, ale pewnie łapie piłkę Ulreich.

1. min.

Zaczynamy!

20:44

Wychodzą! Czas na przywitanie!

20:43

Piłkarze już gotowi do wyjścia na murawę!

20:42

Gdy obie ekipy mierzyły się ze sobą w Pucharze Niemiec w 2016 roku, emocje trwały do samego końca:

20:39

Skład BVB: Buerki - Piszczek, Sokratis, Bender, Schmelzer - Weigl, Guerreiro, Dembele, Castro, Reus - Aubameyang.

20:37

Skład Bayernu Monachium:

20:35

Tak! Z nieoficjalnych informacji - przekazanych przez serwis pudelek.pl - dowiadujemy się, że Anna Lewandowska już urodziła, a Robert ogłosi to podczas meczu z BVB!

20:34

Po pierwsze grać będzie przeciwko swojej byłej drużynie, po drugie... ma dziś ogłosić światu narodziny dziecka!

20:33

Dziś wszystkie oczy zwrócone będą w kierunku Roberta Lewandowskiego. Dlaczego?

20:31

Stawką dzisiejszego spotkania jest awans do finału Pucharu Niemiec. Na zwycięzcę rywalizacji czeka już Eintracht Frankfurt, który wczoraj po rzutach karnych wyeliminował Borussię Moenchengladbach.