Superpuchar Niemiec dla Bayernu. Lewandowski w cieniu kolegów

30.09.2020 22:20
Superpuchar Niemiec dla Bayernu

Bayern Monachium sięgnął po Superpuchar Niemiec 2020. Bawarczycy pokonali Borussię Dortmund 3:2, a decydującego gola zdobył w 82. minucie Joshua Kimmich. Słabo zaprezentował się Robert Lewandowski.

Obie ekipy przystąpiły do meczu o Superpuchar Niemiec po ligowych porażkach. Bayern, mistrz Niemiec i zdobywca krajowego pucharu, przegrał po beznadziejnej grze z Hoffenheim 1:4, a Borussia Dortmund uległa na wyjeździe Augsburgowi 0:2. Duży udział w tamtej porażce BVB miał polski bramkarz Rafał Gikiewicz.

Bawarczycy walczyli o piąte trofeum w tym roku. Oprócz sukcesów w ojczyźnie, podopieczni Hansiego Flicka triumfowali także w rozgrywkach europejskich, Lidze Mistrzów i Superpucharze Europy.

Superpuchar Niemiec: Bayern - BVB [WYNIK]

W pierwszy składzie Bayernu znalazł się Robert Lewandowski, natomiast na ławce BVB zasiadł Łukasz Piszczek. Kapitan reprezentacji Polski nie błyszczał w tym spotkaniu, skutecznie był pilnowany przez Hummelsa, Cana oraz Akanjiego i choć miał udział przy dwóch golach, to pierwsze skrzypce grali jego koledzy, przede wszystkim Manuel Neuer i Joshua Kimmich.

Pierwszy cios Bawarczycy wyprowadzili w 18. minucie za sprawą Corentina Tolisso, drugi niespełna kwadrans później, gdy Marwina Hitza pokonał Thomas Mueller. Wówczas wydawało się, że Westfalczycy już się nie podniosą. A jednak. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Julian Brandt, a po przerwie wyrównał Erling Haaland. Norweg bliski był również trafienia na 3:2, ale przegrał pojedynek oko w oko z Neuerem.

W 76. minucie na murawie pojawił się Piszczek i to on nie upilnował Kimmicha, który ustalił wynik spotkania na 3:2.

To ósmy w historii Superpuchar Niemiec dla Bayernu.

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 3:2

Bramki: Corentin Tolisso (18.), Thomas Mueller (32.), Joshua Kimmich (82.) - Julian Brandt (39.), Erling Haaland (55.)