Bayern rozgromił Borussię, trzy gole Lewandowskiego! [WIDEO]

31.03.2018 20:36

Bayern Monachium w hicie 28. kolejki Bundesligi wygrał z Borussią Dortmund aż 6:0. Trzy bramki swojej byłej drużynie strzelił Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski fot. PAP/EPA

Bawarczycy rozstrzygnęli losy tego meczu już w pierwszej połowie, kiedy to pięciokrotnie trafiali do siatki rywali. Strzelanie już w 6. minucie rozpoczął Lewandowski. Później z bramek cieszyli się też James Rodriguez, Thomas Muller, Franck Ribery i ponownie Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski ustalił wynik spotkania w drugiej połowie, hat-trika kompletując w 87. minucie.

Bayern - Borussia 6:0 - bramki Lewandowskiego:

Kapitan reprezentacji Polski rozpoczął strzelanie już w szóstej minucie. Jednak bramka nie powinna zostać uznana, ponieważ w momencie podania od Thomasa Muellera, 29-latek był na spalonym.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Lewandowski cieszył się z drugiego gola. Najpierw Frank Ribery bez żadnych problemów poradził sobie z Łukaszem Piszczkiem i chciał przelobować bramkarza gości, jednak uderzył za nisko. Pod bramką zrobiło się zamieszanie, piłka wpadła pod nogi polskiego snajpera, który posłał futbolówkę do bramki i od 44. minuty Bayern prowadził 4:0.

Napastnik zespołu z Monachium skompletował hat-tricka w 88. minucie spotkania. Lewandowski wykorzystał podanie od Kimmicha i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.