Frustracja Jamesa po meczu z Ajaxem. W pośpiechu opuszczał stadion [ZDJĘCIE]

03.10.2018 13:33

We wtorek Bayern Monachium zremisował z Ajaxem Amsterdam 1:1 w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, a z przebiegu spotkania to Holendrzy prezentowali się lepiej i byli bliżej zwycięstwa. Po ostatnim gwizdku upust swoim negatywnym emocjom dał James Rodriguez.

James Rodriguez sfrustrowany po meczu z Ajaxem fot. Martin Hangen/Imago Sport and News/East News

Bynajmniej nie chodziło tylko o wynik. Kolumbijczyk rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych, a na murawie pojawił się w 62. minucie w miejsce Arjena Robbena. Robił co mógł, aby poprawić grę Bayernu, miał nawet okazję, by zdobyć gola, jednak jego starania nie przyniosły zmiany rezultatu.

Bayern - Ajax. Kryzys w niemieckim zespole?

W drużynie Bawarczyków nie dzieje się najlepiej, bo to było już trzecie kolejne spotkanie bez zwycięstwa. W lidze zremisowali z Augsburgiem i przegrali z Herthą, a w Lidze Mistrzów podzielili się punktami z Ajaxem. Niemieccy dziennikarze takiego obrotu spraw upatrują w zbyt częstej rotacji stosowanej przez Niko Kovaca, która doprowadza do frustracji m.in. Thomasa Muellera i Matsa Hummelsa. Teraz była także przyczyną nietypowego zachowania Jamesa.

Od ostatniego gwizdka do momentu opuszczenia stadionu przez Kolumbijczyka minęło... niespełna 10 minut, o czym rozpisują się niemieckie media. James z nikim nie rozmawiał, nie pożegnał się i pośpiesznie udał się do swego samochodu.

Po dwóch kolejkach Bayern Monachium z czterema punktami zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy E. Liderem z takim samym dorobkiem jest Ajax Amsterdam, a punkt do tej dwójki traci Benfica Lizbona.

W następnej serii gier, 23 października, Bawarczycy zagrają na wyjeździe z AEK Ateny.