LM: Szczęśliwy remis Bayernu, niewidoczny Lewandowski

02.10.2018 22:55

Bayern Monachium tylko zremisował u siebie z Ajaxem Amsterdam 1:1 w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mimo straty dwóch "oczek" Bawarczycy mogą być szczęśliwi z podziału punktów, bo byli tego dnia zdecydowani gorsi od gości.

Robert Lewandowski fot. PAP/EPA

Jerome Boateng, Thiago Alcantara i Mats Hummels rozegrali jedno z najgorszych spotkań w historii swoich występów w Bayernie, ale niestety do poziomu swoich kolegów dostosował się również Robert Lewandowski, który był kompletnie niewidoczny. Hummels zdobył gola na 1:0, ale 20 minut później wyrównał Mazraoui.

Bawarczycy mogą być wdzięczni Manuelowi Neuerowi, że nie przegrali tego meczu.  Niemiecki golkiper znakomicie interweniował m.in. w doliczonym czasie gry, gdy sparował na poprzeczkę "bombę" z rzutu wolnego Lasse Schoene.

Zapis relacji z meczu Bayern - Ajax:

23:00

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje z meczów LM.

90+5 min.

Koniec! Bayern - Ajax 1:1 i to Holendrzy byli lepsi w tym spotkaniu.

90+4 min.

Czytelnie, bez pomysłu, fatalnie. Bayern może być szczęśliwy z tego remisu.

90+3 min.

Suele zmienia kontuzjowanego Hummelsa.

90+2 min.

Poprzeczka! Potężna "bomba" Schoene z rzutu wolnego. Neuer ratuje Bayern.

90 min.

Sędzia dolicza 4 minuty.

88 min.

Żółta kartka dla Gnabry'ego.

87 min.

Kimmich dograł do Muellera, jednak Niemiec nie skierował piłki w światło bramki.

85 min.

Trener Ajaxu wprowadza na końcówkę typową "dziewiątkę" - Kasper Dolberg zmienia Neresa.

83 min.

Stałe fragmenty gry nie są dziś mocną stroną Bayernu. Mają ich mnóstwo, z różnych stref boiska, a żaden z nich nie przynosi choćby celnego strzału.

82 min.

Martinez w nietypowej akcji. Hiszpan dryblował, ograł trzech rywali, a kolejny postanowił go powalić.

78 min.

Kartka dla Jamesa za niesportowe zachowanie. Kolumbijczyk faulował - zdaniem sędziego - a potem odkopnął piłkę.

77 min.

Powinno być 2:1 dla Bayernu! Gnabry z Jamesem rozegrali składną akcję, a Kolumbijczyk przegrał pojedynek z Onaną. Kameruńczyk gra dziś bardzo pewnie.

76 min.

Kimmich dopadł do piłki w polu karnym, ale nie zdołał jej skierować w światło bramki.

75 min.

Roszada też w ekipie Ajaxu - De Wit za van de Beeka.

74 min.

Zmiana w Bayernie - Gnabry w miejsce Ribery'ego.

73 min.

Boateng gra dziś jak amator. Trudno odnaleźć jakieś dobre zagranie tego obrońcy.

72 min.

Neuer wybija piłkę sprzed linii... wolejem! A potem jeszcze van de Beek miał 100-procentową okazję, którą musiał wykorzystać, a jednak tego nie zrobił.

68 min.

Długie rozgrywanie piłki, podanie do skrzydła, wrzutka i korner, z którego nic nie wynika - tak długimi fragmentami wygląda gra Bayernu w tym meczu.

67 min.

Niezła próba Thiago z dystansu - niewielka pomyłka.

64 min.

Brzydki fragment spotkania. Dużo gry w środku i częste faule z obu stron. Sędziowie gwiżdżą niemal każde dotknięcie, a to nie ułatwi złapania rytmu.

62 min.

I jest już James na boisku, ale nie za Thiago czy Martineza, ale za Robbena.

61 min.

Bayern nie ma żadnego pomysłu na zaskoczenie rywala, wszystko jest czytelne, przewidywalne i zbyt wolne. Za chwilę na murawie pojawi się James, który będzie musiał przyspieszyć grę Bawarczyków.

60 min.

Fenomenalna interwencja wślizgiem jednego z graczy Bayernu. Potem jeszcze niecelny strzał Ziyecha.

58 min.

Sędzia odgwizdał spalonego. Gdyby nie to, musiałby być rzut karny.

57 min.

Onana źle obliczył tor lotu piłki i wpadł w Hummelsa. Niemiec cierpi, ale karnego nie ma.

56 min.

Lewandowski strzelał z wolnego, ale trafił w mur. A po chwili Neuer był w tarapatach, bo po wyjściu daleko poza pole karne podał do rywala. Ten jednak z połowy nie trafił w światło bramki.

54 min.

Piętą próbował Mueller, ale w piłkę nie trafił. Bawarczykom ten mecz się nie układa, widać, że nie są w optymalnej formie, a i tak starają się grać finezyjnie.

53 min.

Robben szukał strzału lewą nogą, a kiedy nie znalazł wolnego miejsca, oddał wreszcie piłkę Muellerowi. Co najmniej trzy kroki za późno.

52 min.

Boateng zagrał do rywali i tylko ich niefrasobliwości może zawdzięczać fakt, że Bayern nie stracił kolejnej bramki.

51 min.

Żółta kartka dla Blinda za faul bez piłki na Muellerze.

49 min.

Neuer na raty broni uderzenia gości. Szturm Ajaxu.

48 min.

Zbyt egoistycznie teraz Ziyech. Miał trzech kolegów, a postanowił sam kończyć akcję.

47 min.

A tymczasem Tadić powinien trafić na 2:1. Nieczysto trafił w piłkę i praktycznie podał ją do Neuera.

47 min.

Obie drużyny bez zmian, a zatem Thiago ma szansę, by zrehabilitować się za słabe 45 minut. Zresztą, większość graczy Bayernu ma coś do udowodnienia.

46 min.

Zaczynamy drugą połowę.

45 min.

Koniec pierwszej połowy. Bayern - Ajax 1:1. Wracamy za ok. kwadrans.

44 min.

Na drugim biegunie jest Ziyech - piękne uderzenie, ale też udana interwencja Neuera.

43 min.

Katastrofalnie gra dziś Thiago. Niekiedy w całym sezonie nie ma tylu niecelnych podań co w starciu z Ajaxem.

42 min.

Druga próba Hummelsa nie była już tak udana jak pierwsza. Niecelne uderzenie Niemca.

40 min.

Kartka dla Martineza. Hiszpan nieprzepisowo zatrzymał Ziyecha.

40 min.

Ziyech ośmieszył Ribery'ego. Znakomity drybling.

39 min.

"Lewy" długo dryblował i ostatecznie wywalczył rzut rożny.

37 min.

Kolejny niecelny strzał Martineza.

36 min.

Przekombinował Lewandowski. Zamiast obrócić się i strzelać, bo miał na to miejsce, próbował piętą zagrywać do Ribery'ego. Francuz został zablokowany.

34 min.

Bardzo dużo problemów mają obrońcy Bayernu z Neresem i Tadiciem. To ci dwaj gracze robią najwięcej zamieszania pod bramką Neuera.

32 min.

Ładne plasowane uderzenie Martineza. Hiszpan nieznacznie się pomylił, ale to kolejne ostrzeżenie dla gości.

29 min.

Lewandowski miał świetną okazję, ale Onana w ostatniej chwili uprzedził polskiego napastnika.

26 min.

Bayern nie potrafi odpowiedzieć, za to Ajax próbuje pójść za ciosem. Gospodarze zdezorientowani.

23 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL. Jest wyrównanie - strzelcem Mazraoui.

21 min.

Pierwszą kartkę w tym meczu ogląda van de Beek. Taktyczny faul na Riberym.

20 min.

Zaskakujące uderzenie Ziyecha z dystansu i skuteczna obrona Neuera.

19 min.

Lewandowski odzyskał piłkę, tym razem dobrze dograł do Muellera, a Niemiec uderzył zbyt lekko.

18 min.

Tagliafico znalazł się w polu karnym, ale nie doskoczył do wrzutki swojego kolegi.

16 min.

Pierwsza składna i groźna akcja gości. Tagliafico uciekł lewą flanką, zagrał do Tadicia, ale ten przestrzelił.

15 min.

Strata Lewandowskiego, a była okazja do dobrej kontry. Polak za lekko zagrywał "na ścianę" do Muellera.

14 min.

Przyjezdni z bardzo dużym respektem podeszli do rywala. Trener zrezygnował z klasycznego napastnika,  zatem taktyka jest jasna - szybki przechwyt i błyskawiczna kontra. Problem w tym, że nie ma kto powalczyć o ewentualną długą piłkę.

10 min.

"Lewy" przyjął piłkę w polu karnym, ale potem dał się wyprzedzić przez stoperów.

9 min.

Gracze Ajaxu dobrze pilnują Roberta Lewandowskiego, ale można odnieść wrażenie, że za bardzo skupili na polskim napastniku. Często przy nim jest dwóch obrońców, a to stwarza okazję dla innych zawodników Bayernu.

7 min.

Bayern cały czas w natarciu. Bardzo dobrze na razie pracują skrzydła - zwłaszcza Robben i Ribery, ale też Alaba.

4 min.

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL! Robben do Hummelsa, a ten głową z bliska pokonuje golkipera Ajaxu.

3 min.

Klasyczna akcja Robbena. Zejście z prawej strony do środka, strzał w kierunku długiego słupka, ale dobra też obrona Onany.

2 min.

I już Bayern był blisko. Ribery trafia w boczną siatkę.

1 min.

Zaczęli!

21:00

Bayern w ostatnim czasie nie jest w formie. Remis w derbach Bawarii z Augsburgiem, porażka z Herth i strata pozycji lidera Bundesligi na rzecz Borussii Dortmund nie napawają optymizmem fanów tej drużyny.

20:55

Piłkarze wychodzą już na murawę.

20:03

W ekipie gości na uwagę zasługuje nieobecność w wyjściowym zestawieniu byłego gracza Schalke, Klaasa Jana Huntelaara. Największą uwagę obrońcy Bawarczyków muszą zwrócić na znajdującego się w wysokiej formie Dusana Tadicia.

20:01

Spotkanie rozpocznie się o godz. 21, ale znamy już składy. W zespole Bayernu od 1. minuty zobaczymy kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego, a na ławce zasiadł m.in. James Rodriguez.

20:00

Witamy i zapraszamy na relację z meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Bayern Monachium - Ajax Amsterdam.