Puchar Niemiec dla Bayernu. Robert Lewandowski królem strzelców

04.07.2020 21:44
Bayer - Bayern

Bayern Monachium po 20. w swojej historii sięgnął po Puchar Niemiec. W finale w Berlinie Bawarczycy pokonali Bayer Leverkusen 4:S. Robert Lewandowski zdobył dwa gole i z sześcioma trafieniami został królem strzelców DFB Pokal.

Bawarczycy tydzień temu świętowali ósmy z rzędu tytuł mistrza Niemiec, a w sobotę dorzucili do tego drugą koronę - Puchar Niemiec. W tym sezonie mogą jeszcze triumfować w Lidze Mistrzów, która ze względu na przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa zostanie dokończona w sierpniu w nietypowej formule.

Dla Bayeru Leverkusen była to czwarta szansa na DFB Pokal i trzecia zmarnowana. Jedyną udaną mieli w 1993 roku, gdy ograli rezerwy Herthy Berlin.

Bayern Monachium z Pucharem Niemiec

Podopieczni Hansiego Flicka całkowicie zdominowali pierwszą połowę i zadali w niej dwa ciosy za sprawą Davida Alaby i Serge'a Gnabry'ego. Po przerwie na 3:0 podwyższył Robert Lewandowski. Polak idealnie przyjął piłkę po podaniu Manuela Neuera i bez zastanowienia uderzył z 25 metrów wprost w Hradecky;ego, jednak golkiper rywali przepuścił piłkę między rękami, a ta wtoczyła się do siatki.

Nominalni gospodarze wydarzeń w Berlinie nie rezygnowali i zdołali strzelić gola na 3:1 dzięki Svenowi Benderowi. W 89. minucie jeszcze raz ukąsił Lewandowski, który z sześcioma golami po raz piąty w historii został królem strzelców Pucharu Niemiec. W doliczonym czasie gry straty z rzutu karnego zmniejszył jeszcze Kai Havertz.