Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Poważna kontuzja Bartosza Kapustki. Nie zagra na mistrzostwach Europy

02.04.2019 09:32
sport

Bartosz Kapustka zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i nie zagra przez kilka miesięcy. To oznacza, że nie wystąpi na tegorocznych mistrzostwach Europy do lat 21

Bartosz Kapustka fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy Kapustka powinien grać w pierwszej reprezentacji?

Kapustka doznał kontuzji w piątkowym spotkaniu jego Oud-Heverlee Leuven z AFC Tubize (0:1). Przeprowadzone po meczu badania potwierdziły czarny scenariusz - piłkarz zerwał więzadło i będzie musiał pauzować kilka miesięcy.

Mistrzostwa Europy U-21 2019

Tym samym Kapustki zabraknie na mistrzostwach Europy do lat 21, które w tym roku odbędą się we Włoszech i San Marino. Będzie to duże osłabienie dla kadry Czesława Michniewicza. 22-latek był kluczowym zawodnikiem kadry w eliminacjach, w których zagrał 11 meczów. Z dobrej strony pokazał się zwłaszcza w barażu z Portugalią.

Na ME U-21 2019 reprezentacja Polski zagra w grupie z Hiszpanią, Belgią i Włochami. Pierwszy mecz, z Belgami, biało-czerwoni rozegrają 16 czerwca.

Kapustka w Oud-Heverlee Leuven

Bartosz Kapustka gra w Oud-Heverlee Leuven (druga liga belgijska) na zasadzie wypożyczenia z Leicester City, które w 2016 roku sprowadziło z Cracovii za ponad 5 milionów euro.

W tym sezonie Polak zagrał w 20 meczach ligowych, w których strzelił 3 gole.

RadioZET.pl/AN

Oceń