Poważna kontuzja Bartosza Kapustki. Nie zagra na mistrzostwach Europy

Andreas Nicolaides
02.04.2019 09:32
Bartosz Kapustka
fot. PAP/EPA

Bartosz Kapustka zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i nie zagra przez kilka miesięcy. To oznacza, że nie wystąpi na tegorocznych mistrzostwach Europy do lat 21

Zagłosuj

Czy Kapustka powinien grać w pierwszej reprezentacji?

Liczba głosów:

Kapustka doznał kontuzji w piątkowym spotkaniu jego Oud-Heverlee Leuven z AFC Tubize (0:1). Przeprowadzone po meczu badania potwierdziły czarny scenariusz - piłkarz zerwał więzadło i będzie musiał pauzować kilka miesięcy.

Mistrzostwa Europy U-21 2019

Tym samym Kapustki zabraknie na mistrzostwach Europy do lat 21, które w tym roku odbędą się we Włoszech i San Marino. Będzie to duże osłabienie dla kadry Czesława Michniewicza. 22-latek był kluczowym zawodnikiem kadry w eliminacjach, w których zagrał 11 meczów. Z dobrej strony pokazał się zwłaszcza w barażu z Portugalią.

Na ME U-21 2019 reprezentacja Polski zagra w grupie z Hiszpanią, Belgią i Włochami. Pierwszy mecz, z Belgami, biało-czerwoni rozegrają 16 czerwca.

Kapustka w Oud-Heverlee Leuven

Bartosz Kapustka gra w Oud-Heverlee Leuven (druga liga belgijska) na zasadzie wypożyczenia z Leicester City, które w 2016 roku sprowadziło z Cracovii za ponad 5 milionów euro.

W tym sezonie Polak zagrał w 20 meczach ligowych, w których strzelił 3 gole.

RadioZET.pl/AN