Zamknij

Wzruszająca dedykacja Bartosza Białkowskiego

Krzysztof Sobczak
09.03.2018 19:10
Bartosz Białkowski
fot. Twitter/Bartosz Białkowski

W marcowych meczach towarzyskich z Nigerią i Koreą Południową Bartosz Białkowski stanie przed szansą debiutu w reprezentacji Polski. Swoje pierwsze powołanie zadedykował zmarłemu ojcu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Dla Ciebie tato" - napisał bramkarz Ipswich Town w mediach społecznościowych.

Ojciec Białkowskiego zmarł jesienią 2015 roku z powodu raka płuc. - Dzień przed meczem z Preston, stan zdrowia mojego taty, który od półtora roku chorował na złośliwego raka płuc, znacznie się pogorszył. Poszedłem do trenera i powiedziałem, że muszę lecieć do Polski. Chciałem zdążyć się z nim pożegnać. Tata na mnie poczekał. Ale zdążyłem wejść tylko do szpitala, zamieniłem z nim dosłownie trzy słowa i zapadł w śpiączkę - mówił wówczas 30-letni obecnie bramkarz.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Bartosz Białkowski został nagrodzony przez trenera Adama Nawałkę za bardzo dobre występy na zapleczu Premier League. Polak zagrał w 34 meczach i w 10 z nich zachował czyste konto. O miejsce między słupkami będzie mu jednak trudno, bo w kadrze są też Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański oraz niegrający w Romie Łukasz Skorupski.

Test przed MŚ 2018

Mecz z Nigerią odbędzie się 23 marca we Wrocławiu, natomiast cztery dni później biało-czerwoni zmierzą się z Koreą Płd. na zmodernizowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będą to dwa pierwsze w tym roku testy podopiecznych Adama Nawałki przed czerwcowymi mistrzostwami świata w Rosji.

RadioZET.pl/futbolnews.pl/KS