Kuriozalna propozycja kary dla Barcelony. Za transfer Griezmanna mają zapłacić 300 euro

17.09.2019 16:09
Antoine Griezmann
fot. AP/Associated Press/East News

Barcelona otrzymała propozycję kary w sprawie zamieszania z transferem Antoine’a Griezmanna. Dumie Katalonii otrzymała…300 euro grzywny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Antoine Griezmann latem przeszedł z Atletico Madryt do Barcelony. Jednak przenosiny Francuza wywołały olbrzymie kontrowersje. Oficjalnie piłkarz podpisał kontrakt 12 lipca, gdzie Blaugrana zapłaciła za niego 120 mln euro. Aczkolwiek zespół ze stolicy Hiszpanii twierdzi, że ma dowody na to, iż pomocnik wcześniej dogadał się z Dumą Katalonii. Atletico uważa, że Griezmann ustalił warunki z Barceloną już w marcu, kiedy zespół odpadł w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

– Katalończycy przekonywali piłkarza do zerwania kontraktu z Atletico w kluczowym momencie sezonu, gdy nasz klub nie tylko rywalizował z Juventusem w LM, ale też walczył z Barcą o mistrzostwo Hiszpanii. Uważamy to za naruszenie jakichkolwiek zasad etycznych jak i reguł związanych z negocjacjami - oskarżały władze Atletico. W końcu przedstawiciele klubu skierowali sprawę do sądu, gdzie domagali się 200 milionów euro kary.

Procesem zajął się sędzia Juantxo Landaberea. Jak poinformował magazyn "El Mundo" uznał Barcę za winną. Duma Katalonii otrzymała...300 euro grzywny. Niemniej jednak Landaberea podkreślił, że sankcja jest tak niska, że zaproponował zamknięcie stadionu na jeden mecz.

RadioZET.pl/sport.pl