Puchar Króla: Barcelona finałowym rywalem Sevilli

08.02.2018 23:21

FC Barcelona i Sevilla zagrają o Puchar Króla. Najlepsza obecnie hiszpańska drużyna w półfinale wyeliminowała Valencię, wygrywając w dwumeczu 3:0.

Barcelona - Valencia fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Która z drużyn wygra Puchar Króla?

Pierwszy mecz "Duma Katalonii" wygrała 1:0 i przed wizytą na Mestalla nie mogła być pewna awansu. W czwartek Valencia rozegrała bardzo dobre spotkanie, momentami potrafiła zepchnąć faworyzowanych rywali do obrony, ale to nie wystarczyło do pokonana Barcelony.

Wynik rewanżu otworzył w 49. minucie Philippe Coutinho, który doskonale zamknął akcję Luisa Suareza. Brazylijczyk pojawił się na murawie po przerwie w miejsce Andre Gomesa. W 82. minucie Urugwajczyk zaliczył drugą asystę, a na listę strzelców wpisał się Ivan Rakitić.

W finale Barcelona zmierzy się z Sevillą, która już w środę pokonała sensacyjnego pogromcę Realu Madryt z poprzedniej rundy, Leganes.

Valencia CF - FC Barcelona 0:2 (pierwszy mecz 0:1)

Bramki: Philippe Coutinho (49.), Ivan Rakitić (82.)