Nie było cudu w Barcelonie, Juventus w półfinale Ligi Mistrzów!

19.04.2017 22:55
Barcelona

Barcelona zremisowała u siebie 0:0 w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Juventusem i odpadła z rozgrywek. Mistrzowie Włoch awansowali do półfinału dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu 3:0.

Barcelona - Juventus Turyn 0:0
Pierwszy mecz - 0:3; awans - Juventus

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto (78. Javier Mascherano), Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba - Ivan Rakitic (58. Paco Alcacer), Sergio Busquets, Andres Iniesta - Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar

Juventus: Gianluigi Buffon - Dani Alves, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Alex Sandro - Juan Cuadrado (84. Mario Lemina), Sami Khedira, Miralem Pjanic - Paulo Dybala (75. Andrea Barzagli), Mario Mandzukic - Gonzalo Higuain (88. Kwadwo Asamoah)

90. min.

Koniec! Barcelona - Juventus 0:0! Mistrzowie Włoch w półfinale dzięki wygranej w pierwszym meczu u siebie 3:0!

90. min.

Nic tu się już nie wydarzy...

90. min.

Brzydki faul Pique na Cheillinim. Kartki jednak nie ma.

90. min.

Trzy minuty doliczone.

89. min.

Jeszcze walczy Barcelona, ale defensywa Juve nie pozwala przedostać się Messiemu i spółce w pole karne Buffona.

86. min.

Jeszcze strzał wprowadzonego przed chwilą Leminy! Zablokowany!

84. min.

Strzał głową Mandzukica! Nad bramką!

83. min.

Teraz okazja dla Juve. Będzie rzut rożny.

80. min.

Teraz dośrodkowanie w pole karne - strzał z kilku metrów! Broni kapitalnie Buffon!!!

76. min.

Suarez pada w polu karnym rywala! Nie ma gwizdka sędziego.

75. min.

Kwadrans do końca, a Barcelona wciąż przegrywa w dwumeczu 0:3.

72. min.

Fatalnie zmarnował teraz dwa kontrataki Juventus. Mieli szansę na gola, a tymczasem w ataku Barcelona.

70. min.

Segi Roberto lewa nogą! Tuż obok słupka! Było bardzo blisko!

67. min.

Mamy dośrodkowanie w pole karne gości - wybija Buffon, piłka wraca jednak w "szesnastkę", Messi strzela! Nie trafił! Który to już raz?

65. min.

Żółta kartka dla Khediry za faul na Suarezie.

64. min.

Ten stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Barcelony.

63. min.

Teraz szansa Juve, strzela Pjanic! Ter Stegen na rzut rożny!

60. min.

Neymar w pole karne Juve i spokojnie Mandzukic zgrywa piłkę głową do Buffona.

58. min.

Rzut wolny... Messi! Nie trafił.

57. min.

Mnóstwo strzałów oddaje dziś Barca, ale większość z nich nie trafia w światło bramki.

56. min.

Jeszcze jedna szansa dla Barcy - Messi z dystansu! Obok!

54. min.

Teraz piłka na prawo skrzydło do Cuadrado, ten w polu karnym, strzela! Broni ter Stegen!

52. min.

Messi do Neymara, ten odgrywa, Messi strzela! Nad bramką!

50. min.

W odpowiedzi goście, Higuain na prawo do Cuadrado - strzela z ostrego kąta! Tuż obok słupka!

47. min.

Kapitalna akcja Neymara, mija trzech rywali, wpada w pole karne Juve... za mocno wypuścił sobie piłkę.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Barcelona - Juventus 0:0!

44. min.

Żółta kartka teraz dla Neymara za faul bez piłki. Dużo teraz gry w środku pola, mało sytuacji.

41. min.

Żółta kartka dla Iniesty za faul w środku pola.

39. min.

W strzałach 7:4 dla Barcy, w strzałach celnych 2:1 dla Juve.

38. min.

Kapitalnie teraz Pjanic w pole karne - Higuain strzela z kilka metrów! W ter Stegena!!!

34. min.

Barcelona cały czas w ataku. Defensywa Juventusu jednak szczelna. Większość sytuacji gospodarzy to strzały zza pola karnego.

31. min.

Jeszcze Messi zza "szesnastki"! Broni Buffon!

29. min.

Rzut rożny dla gospodarzy... Neymar w pole karne - wybija Chiellini.

27. min.

Iniesta teraz zza pola karnego! Niecelnie!

22. min

A tak Dani Alves witał się z kolegami z Barcelony:

22. min.

Kolejna szansa! Alba do Neymara, ten strzela z pierwszej piłki! Bardzo niecelnie.

20. min.

Ależ teraz szansa! Piłka na 16. metr - Messi strzela!!! Obok bramki!

18. min.

Teraz kapitalna piłka do Alby w pole karne! Nie sięgnął... To była dobra okazja!

16. min.

W odpowiedzi strzela zza pola karnego Rakitic! Wysoko nad poprzeczką.

15. min.

Kolejna kontra Juve! Cuadrado sam na prawej stronie, podaje w pole karne... Kapitalna interwencja Pique!

13. min.

Teraz kontratak Juve - strzela z powietrza Higuain! Nad bramką!

12. min.

Teraz Neymar kapitalnie do Suareza, ten zgrywa w polu karnym... Do nikogo. Spokojnie przejmuje piłkę Sandro.

10. min.

Rzut rożny dla Barcelony. Krótko rozegrany - dośrodkowanie! Wybijają gracze gości.

9. min.

Juventus póki co skutecznie broni dostępu do własnej bramki. Messi kompletne wyłączony, podobnie jak Suarez.

7. min.

Z dośrodkowania niewiele wyszło. Barca oddala grę od bramki.

6. mn.

Będzie kolejna okazja dla Juve! Rzut wolny po faulu Pique na Cuadrado.

4. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego... Higuain! Nieczysto trafił w piłkę.

3. min.

Faulowany Dybala w środku boiska. Wcześniej leżał długo na murawie. Sędzia upomina go - za "symulki" będzie karać żółtymi kartkami.

2. min.

Juventus próbował ataku lewym skrzydłem - piłka w pole karne... Łapie pewnie ter Stegen.

1. min.

Juventus szybko traci piłkę. Dybala przegrał pojedynek na skrzydle z Pique.

1. min.

Zaczynamy!

20:46

I jeszcze jedna fotka:

20:45

Dzisiejsza oprawa Camp Nou:

20:44

Piłkarze już na murawie. Czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:43

Tutaj jeszcze kilka zdjęć z rozgrzewki Juve:

20:42

Piłkarze gotowi już do wyjścia na murawę!

20:39

Warto podkreślić, że dziś na Camp Nou zagrają byli piłkarze Realu Madryt - Gonzalo Higuain i Sami Khedira. Nie zabraknie tez byłego gracza Barcy - Daniego Alvesa.

20:36

W półfinale Ligi Mistrzów są już dwa kluby z Madrytu - Real i Atletico. Dziś o awans - oprócz Barcy i Juve - powalczą Monaco i Borussia Dortmund.

20:34

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Juventus wygrał u siebie aż 3:0 i jest ogromnym faworytem do awansu. Jeśli strzeli dziś jedną bramkę na Camp Nou, Barca będzie musiał pokonać Buffona aż pięciokrotnie. Pamiętamy jednak mecz 1/8 finału z PSG...