Piast Gliwice postawił się BATE, dobra sytuacja mistrza Polski przed rewanżem

10.07.2019 20:54
BATE - Piast

Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z BATE Borysów 1:1 w pierwszym meczu 1. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Gospodarze kończyli mecz w "dziesiątkę" po czerwonej kartce Drakuna.

Piast Gliwice pozytywnie zaskoczył w pierwszej połowie. Gliwiczanie byli wyraźnie lepsi od BATE Borysów i odważnie wyprowadzali śmiałe ataki. Pierwszy sygnał dał Czerwiński, który w 14. minucie był niepilnowany i dostał idealną piłkę po centrze. Niestety, ale obrońca Piasta nie trafił w bramkę. Po kilku minutach Parzyszek był bliski ucieszenia polskich kibiców, ale jego strzał minimalnie minął bramkę Cziczkana.

BATE - Piast: Parzyszek otworzył wynik spotkania

Mimo to w 36. minucie napastnik mistrza Polski już się nie pomylił Fenomenalnym rajdem z lewej strony popisał się Valencia i dograł w pole karne do Jorge Felixa. Hiszpan uderzył na bramkę, ale Cziczkan odbił piłkę, do której dopadł Parzyszek i głową umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron podopieczni Waldemara Fornalika oddali inicjatywę rywalom, którzy z minuty na minutę rozkręcali się. I tak w końcu BATE dopięło swego i w 64. minucie doprowadziło do remisu. Stasewicz minął dwóch graczy Piasta i podał do osamotnionego Draguna, który bez żadnych problemów pokonał Placha.

Po straconym golu, gliwiczanie wzięli się w garść i znów zaczęli prezentować się z dobrej strony. Pod koniec meczu w 89. minucie Dragun obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Jednak mistrzowie Polski nie potrafili wykorzystać przewagi w końcówce i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Po tym spotkaniu w lepszej sytuacji jest Piast, który juz za tydzień podejmie BATE na własnym stadionie w rewanżu.

BATE Borysów - Piast Gliwice 1:1 (0:1)

Bramki: Dragun (64) - Parzyszek (36)