Zamknij

Jerzy Brzęczek potwierdził: Wojciech Szczęsny pierwszym bramkarzem

Andreas Nicolaides
20.03.2019 17:29
Jerzy Brzęczek
fot. PAP/EPA

Trener polskich piłkarzy Jerzy Brzęczek przyznał przed czwartkowym meczem z Austrią w Wiedniu w eliminacjach mistrzostw Europy 2020, że w bramce wystąpi Wojciech Szczęsny. Jak dodał, to wybór na całe pierwsze półrocze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Kto powinien być pierwszym bramkarzem?

Liczba głosów:

- Mogę to potwierdzić. To była trudna decyzja. Dla mnie Wojtek i Łukasz Fabiański są numerem pierwszym, ale z uwagi na przepisy możemy wystawić tylko jednego. To jest wybór na pierwsze półrocze. Jak już wcześniej mówiłem, jeżeli chodzi o obsadę bramki zawsze będziemy patrzeć na okres czterech-pięciu miesięcy - powiedział Brzęczek podczas środowej konferencji prasowej na Ernst-Happel-Stadion w Wiedniu.

Austria - Polska. Jaki skład wystawi Brzęczek?

Więcej szczegółów dotyczących pierwszej jedenastki, m.in. obsady ataku, nie chciał ujawnić.

- Mam dwa plany ustawienia drużyny, czyli 4-2-3-1 i 4-4-2. Tyle możemy zdradzić, w takich systemach graliśmy jesienią i wciąż chcemy z nich korzystać - odparł selekcjoner.

Jak dodał, przywiózł tutaj drużynę lepszą niż była po mundialu. Zwrócił uwagę na silną pozycję wielu kadrowiczów w ich klubach, ale podkreślił, że zdaje sobie sprawę z klasy rywala.

- Bez zaangażowania i determinacji w eliminacjach, szczególnie w meczu z taką drużyną jak Austria, nie ma czego szukać. Jutro same umiejętności nie wystarczą, musi być też zaangażowanie na najwyższym poziomie - zaznaczył.

Przyjazd piłkarzy do hotelu w Wiedniu

Mecz Austria - Polska na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja i wynik live od godz. 20.45.

RadioZET.pl/PAP/AN