Austria - Polska: Piotr Zieliński i Jan Bednarek kontuzjowani. Czy zagrają z Łotwą?

Krzysztof Sobczak
22.03.2019 13:15
Uraz Piotra Zielińskiego w meczu Austria - Polska
fot. PAP/EPA

Piotr Zieliński nie dokończył spotkania Polska - Austria w eliminacjach Euro 2020 z powodu kontuzji pleców. Na uraz po meczu w Wiedniu narzeka też Jan Bednarek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Nowe informacje o stanie zdrowia Zielińskiego i Bednarka przekazał na Twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. "Jan Bednarek i Piotrek Zieliński przeszli badania diagnostyczne po urazach odniesionych we wczorajszym meczu. Urazy, choć bolesne, nie okazały się poważne w skutkach. Sztab medyczny kadry czyni wszelkie starania, aby obaj zawodnicy byli gotowi do gry w niedzielę" - napisał.

O urazie Zielińskiego wiedzieliśmy od razu, bo piłkarz nie był w stanie kontynuować gry. Jan Bednarek rozegrał pełne 90 minut.

Austria - Polska: Kontuzja Zielińskiego

Piotr Zieliński grał do 59. minuty. Chwilę wcześniej został sfaulowany przez Aleksandara Dragovicia i upadł na plecy. Po interwencji fizjoterapeutów wrócił jeszcze na murawę, ale nie był w stanie kontynuować gry. Zmienił go Krzysztof Piątek, który 10 minut później strzelił zwycięskiego gola.

Przez blisko godzinę gry Zieliński był wyróżniającą się postacią w polskim zespole. Zwłaszcza w pierwszej połowie pokazał kilka bardzo dobrych zagrań, które napędzały akcje biało-czerwonych. Jego ewentualna absencja w meczu z Łotwą byłaby sporym osłabieniem.

- Bardzo dobrze czułem się na lewej pomocy. Zszedłem, bo zostałem sfaulowany i dość pechowo upadłem na plecy. Na szczęście to chyba nic poważnego. Stłuczenie. Na początku bałem się, że coś mi przeskoczyło, ale jest w porządku - tłumaczył po spotkaniu.

Mecz Polska - Łotwa w eliminacjach Euro 2020 odbędzie się w niedzielę 24 marca o godz. 20:45.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/eurosport.tvn24.pl/KS