Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jerzy Brzęczek wybrał bramkarza na najbliższe mecze. Nowa zasada w kadrze

20.03.2019 10:35
sport

Wszystko wskazuje na to, że Wojciech Szczęsny wygrał z Łukaszem Fabiańskim rywalizację o bluzę z numerem jeden w kadrze. Bramkarz Juventusu ma wystąpić w najbliższych meczach reprezentacji Polski z Austrią i z Łotwą, ale jego "panowanie" ma potrwać nieco dłużej.

Wojciech Szczęsny zagra w meczu z Austrią fot. PAP
Zagłosuj

Kto powinien stać w bramce reprezentacji Polski w meczach eliminacji Euro 2020?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański decyzję selekcjonera Jerzego Brzęczka mieli poznać we wtorek. W czwartek z Austrią w Wiedniu oraz w niedzielę z Łotwą w Warszawie wystąpi bramkarz Juventusu. To on ma bronić w całej pierwszej rundzie eliminacji Euro 2020, bo trener wprowadził zasadę półrocznego "panowania".

Szczęsny czy Fabiański?

W meczach towarzyskich oraz w spotkaniach Ligi Narodów Brzęczek dał pograć trzem golkiperom: z Włochami w Warszawie, z Portugalią w Guimaraes oraz z Irlandią wystąpił Szczęsny, a "Fabian" otrzymał swoją szansę w wyjazdowym starciu z Italią i w domowym pojedynku z Portugalią. W sparingu z Czechami zagrał Łukasz Skorupski.

Na początku pracy w kadrze Brzęczek forsował taktykę, w której bramkarz miał rozgrywać piłkę krótkimi podaniami do obrońców. Lepiej w grze nogami radzi sobie Fabiański i to on był faworytem do objęcia funkcji pierwszego golkipera. Później ta taktyka się zmieniła, co przeważyło na korzyść Szczęsnego.

Relacja na żywo z meczu Austria - Polska w czwartek 21 marca o godz. 20:45 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS

Oceń