Jerzy Brzęczek wybrał bramkarza na najbliższe mecze. Nowa zasada w kadrze

Krzysztof Sobczak
20.03.2019 10:35
Wojciech Szczęsny zagra w meczu z Austrią
fot. PAP

Wszystko wskazuje na to, że Wojciech Szczęsny wygrał z Łukaszem Fabiańskim rywalizację o bluzę z numerem jeden w kadrze. Bramkarz Juventusu ma wystąpić w najbliższych meczach reprezentacji Polski z Austrią i z Łotwą, ale jego "panowanie" ma potrwać nieco dłużej.

Zagłosuj

Kto powinien stać w bramce reprezentacji Polski w meczach eliminacji Euro 2020?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański decyzję selekcjonera Jerzego Brzęczka mieli poznać we wtorek. W czwartek z Austrią w Wiedniu oraz w niedzielę z Łotwą w Warszawie wystąpi bramkarz Juventusu. To on ma bronić w całej pierwszej rundzie eliminacji Euro 2020, bo trener wprowadził zasadę półrocznego "panowania".

Szczęsny czy Fabiański?

W meczach towarzyskich oraz w spotkaniach Ligi Narodów Brzęczek dał pograć trzem golkiperom: z Włochami w Warszawie, z Portugalią w Guimaraes oraz z Irlandią wystąpił Szczęsny, a "Fabian" otrzymał swoją szansę w wyjazdowym starciu z Italią i w domowym pojedynku z Portugalią. W sparingu z Czechami zagrał Łukasz Skorupski.

Na początku pracy w kadrze Brzęczek forsował taktykę, w której bramkarz miał rozgrywać piłkę krótkimi podaniami do obrońców. Lepiej w grze nogami radzi sobie Fabiański i to on był faworytem do objęcia funkcji pierwszego golkipera. Później ta taktyka się zmieniła, co przeważyło na korzyść Szczęsnego.

Relacja na żywo z meczu Austria - Polska w czwartek 21 marca o godz. 20:45 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS