Zamknij

Austria - Polska: David Alaba gotowy do gry

Krzysztof Sobczak
19.03.2019 16:40
David Alaba gotowy do gry w meczu Austria - Polska
fot. pixathlon / pixxmixx/REPORTER

David Alaba jest przekonany, że będzie mógł wystąpić przeciw Polsce w meczu inaugurującym eliminacje mistrzostw Europy. - Wszystko w porządku. Wygląda na to, że zagram w czwartek - powiedział piłkarz Bayernu Monachium.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

26-letni obrońca lub pomocnik, który w ostatnich dniach uskarżał się na problemy z nerwem kulszowym, powodującym ból uda, miał później niż koledzy z kadry dotrzeć na zgrupowanie Wiedniu, gdyż jeszcze w poniedziałek w Monachium został poddany badaniom.

Zobacz także

- Wszystko w porządku. Wygląda na to, że zagram w czwartek - powiedział dziennikarzom we wtorek klubowy kolega Roberta Lewandowskiego

Alaba przed początkiem eliminacji jest optymistą.

- Widzę, że kadrowicze się za sobą stęsknili, atmosfera jest dobra, wszyscy są głodni gry i sukcesów - przyznał i dodał, że Liga Narodów, w której Austriacy doznali tylko jednej porażki i zajęli drugie miejsce w grupie B3 za Bośnią i Hercegowiną, wywarła pozytywny wpływ na drużynę.

- Choć był to czas wzlotów i upadków, to myślę, że zespół ewaluował we właściwym kierunku - wspomniał.

Alaba: Rywale to nie tylko Lewandowski

Nie ma wątpliwości, że najważniejszym zadaniem austriackiej defensywy będzie w czwartek zatrzymanie Lewandowskiego, choć nie tylko.

- Jest zorientowany na cel, ciężko pracuje nad sobą. Mamy dobre relacje, w szatni świetnie się dogadujemy, sporo już razem w Bayernie doświadczyliśmy. Jednak rywale to nie tylko Lewandowski. Polacy mają sporo jakości także na innych pozycjach - tłumaczył Alaba.

Relacja na żywo z meczu Austria - Polska w czwartek o godz. 20:45 na sport.radiozet.pl.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS