Austria - Polska: Jerzy Brzęczek wytłumaczył słabszą postawę Arkadiusza Milika

Krzysztof Sobczak
22.03.2019 10:06
Arkadiusz Milik
fot. PAP/EPA

Arkadiusz Milik należał do najgorszych piłkarzy spotkania Austria - Polska w eliminacjach Euro 2020. Po meczu Jerzy Brzęczek bronił swojego napastnika i tłumaczył, że napastnik Napoli w ostatnich dniach zmagał się z przeziębieniem.

Zagłosuj

Czy Arkadiusz Milik powinien zagrać w pierwszym składzie w meczu z Łotwą?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Arkadiusz Milik wybiegł w podstawowym składzie w parze napastników z Robertem Lewandowskim. W takim zestawieniu pierwszej linii biało-czerwoni znakomicie funkcjonowali w eliminacjach Euro 2016 i podczas francuskiego turnieju, ale tym razem młodszy z tej dwójki się nie popisał - często był zagubiony, źle się ustawiał i jeszcze gorzej przyjmował piłkę. Po meczu selekcjoner Jerzy Brzęczek zdradził, że Milik nie czuł się najlepiej.

Austria - Polska: Dlaczego Milik zagrał tak słabo?

- Zaryzykowaliśmy. Arek miał gorączkę i nie był w stu procentach dysponowany, ale ostatnie treningi przeprowadzaliśmy w ten właśnie sposób - mówił szkoleniowiec.

- Nie były to tylko jego pomyłki. Popełnialiśmy w pierwszej połowie zbyt wiele taktycznych błędów, które od razu były wykorzystywane przez Austriaków - dodał.

Reprezentacja Polski pokonała Austrię 1:0 po golu Krzysztofa Piątka. W niedzielę, w drugim meczu eliminacji Euro 2020, biało-czerwoni podejmą w Warszawie Łotwę.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS