Austria - Dania U21: Skandynawowie zachowali szansę na awans

20.06.2019 20:45
Austria - Dania U21

Reprezentacja Danii pokonała Austrię 3:1 i przedłużyła swoje szanse na awans do półfinału mistrzostw Europy U21. W drugim meczu grupy B Niemcy zmierzą się z Serbią.

W pierwszej kolejce Austriacy dość niespodziewanie pokonali Serbię 2:0, ale niestety stracili Hannesa Wolfa. Pomocnik złamał kostkę i jego udział w dalszej części turnieju jest wykluczony. Niemcy z kolei bardzo pewnie ograli Danię 3:1.

ME U21: Dania pokonała Austrię

Skandynawowie musieli wygrać, aby zachować szanse na półfinał ME U21. Od początku było widać, że to oni są pod ścianą i muszą zaatakować. Swego dopięli w 32. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Joakim Maehle.

Austriacy wyrównali tuż po przerwie za sprawą Philippa Lienharta, a w 72. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Na ich nieszczęście, Christoph Baumgartner nie wykorzystał rzutu karnego. Ta sytuacja dodatkowo podrażniła Duńczyków, którzy chwilę po tym zdarzeniu strzelili gola na 2:1, a w końcówce dobili jeszcze rywali.

W ostatniej kolejce Dania zagra z Serbią, a Austria z Niemcami.

Austria U21 - Dania U21 1:3

Bramki: Philipp Lienhart (47.) - Joakim Maehle (32., 77.), Andreas Skov Olsen (90.)