Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Arabia nie respektowała minuty ciszy? Australijczycy bronią rywali

08.06.2017 23:34
sport

Australijska Federacja Piłkarska wzięła w obronę swoich rywali, piłkarzy Arabii Saudyjskiej, na których spłynęła lawina krytyki po rzekomej odmowie złożenia hołdu ofiarom zamachu w Londynie minutą ciszy. Okazuje się, że prawda jest zupełnie inna i dość banalna.

Reprezentacja Australii fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przed meczem eliminacji mistrzostw świata w strefie azjatyckiej Australijczycy chcieli oddać cześć ośmiu osobom, które zginęły w ostatnim zamachu w Londynie. Tymczasem ich przeciwnicy z Arabii Saudyjskiej zaczęli ustawiać się do pojedynku, jakby zupełnie lekceważąc minutę ciszy. Za swoje zachowanie natychmiast zostali wygwizdani.

Australijczycy postanowili jednak uciąć wszelkie nieprzychylne komentarze i wydali oświadczenie, w którym wyjaśniają całe zajście.

- Obie federacje zgodziły się na minutę ciszy. Zostaliśmy poinformowani przez Arabię Saudyjską, że ta tradycja nie jest kultywowana w ich kraju. Piłkarze rywali zajęli swoje pozycje na boisku, jednocześnie respektując to, że chcemy oddać hołd ofiarom - czytamy w komunikacie Australijskiej Federacji Piłkarskiej.

Do takiego rozwiązania doszli delegaci FIFA wraz z przedstawicielami obu drużyn 24 godziny przed meczem.

Australia pokonała Arabię Saudyjską 3:2 i oba zespoły wraz z Japonią przewodzą stawce. Bezpośredni awans na mundial w Rosji wywalczą dwie drużyny, trzecia zagra w barażu z ekipą z Ameryki Południowej.

RadioZET.pl/TVP Sport/FFA/Goal.com/KS

Oceń
Tagi