El. LE: Pewne zwycięstwo Legii, Wojskowi o krok od europejskich pucharów

14.08.2019
Aktualizacja: 14.08.2019 20:02
Legia - Atromitos na żywo

Legia  Warszawa pokonała na wyjeździe Atromitos Ateny 2:0. Dzięki wygranej Wojskowi awansowali do ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy.

Początek spotkania był dość wyrównany, ale z minuty na minutę przewagę zyskiwała Legia. Wynik spotkania w 29. minucie otworzył Paweł Stolarski, który dostał świetne podanie na 16. metr od Gvillii i wpakował piłkę do siatki. Po zmianie stron legioniści dobili rywala już w 51. minucie. Wówczas rajd prawym skrzydłem urządził sobie Vesović , który dograł futbolówkę na drugą stronę, a tam z pierwszej piłki bramkarza Atromitosu pokonał Gvilla.

Po stracie drugiej bramki tempo meczu znacznie spadło. Grecy nie spieszyli się z nadrobieniem strat, a Legia kontrolowała sytuację.

Atromitos Ateny - Legia Warszawa 0:2 (0:1).

Bramki: Paweł Stolarski (29), Walerian Gwilia (51).

19:57

Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne!

19:57
19:54

Koniec meczu! Legia Warszawa pokonuje Atromitos 2:0 i awansuje do 4. rundy eliminacji Ligi Europy!

90+2 min.

Za mocny przerzut piłkarzy Atromitosu pokazuje ich dzisiejszą grę.

90+1 min.

Gvillia podawał górą do Nagy'a, ale ten nie sięgnął piłki głową.

90 min.

Sędzia dolicza cztery minuty.

88 min.

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Legii, ale i tym razem defensorzy oddalają zagrożenie.

86 min.

Po dośrodkowaniu ucierpiał Katranis, który nie podnosi się z murawy.

85 min.

Kulenović świetnie podał z prawego skrzydła do wbiegającego w pole karne Carlitosa, ale ten strzelił tylko w boczną siatkę. Po drodze piłka zahaczyła o nogi jednego z obrońców.

85 min.

Katranis ukarany żółtą kartką za faul na Nagym.

84 min.

Atromitos miał rzut rożny, ale legioniści wybili piłkę z własnego pola karnego.

83 min.

Nsikulu zastępuje Velliosa. Kolejna zmiana u Greków.

81 min.

Nogy zdecydował się na strzał z dystansu, ale nie zaskoczył on Megyeriego.

80 min.

Kulenović faulowany na wysokości pola karnego. Będzie rzut wolny dla Legii.

77 min.

Zmiana w Legii. Z boiska schodzi Luquinhas. Za niego pojawia się Carlitos.

76 min.

Tak wyglądała druga bramka dla Legii:

75 min.

Atromitosowi wcale nie spieszy się z nadrobieniem strat.

74 min.

Ubides zdecydował się na strzał z dystansu po długo rozgrywanym ataku. Jednak na posterunku Majecki.

73 min.

Gvillia dograł do Kulenovicia, ale ten został uprzedzony przez greckiego obrońcę.

72 min.

Jędrzejczyk ucierpiał w starciu z jednym z zawodników gospodarzy. Na szczęście będzie mógł kontynuować grę.

71 min.

Stolarski wywalczył rzut rożny, ale piłka posłana zbyt mocno, nie dociera do żadnego z piłkarzy.

70 min.

Zmiana także w Atromitosie. Za Madsona pojawił się Ubides.

69 min.

Zmiana w Legii. Boisko opuszcza Vesović. W jego miejsce wchodzi Nagy.

68 min.

Przerwa dla zawodników na uzupełnienie płynów.

67 min.

Legioniści stracili piłkę i Atromitos ruszył z kontratakiem. Jednak na szczęście wrócił Cafu, który odzyskał futbolówkę.

66 min.

Groźny strzał Farnleya, ale piłka posłana obok bramki. Grę wznowi Majecki.

64 min.

Legia miała rzut wolny, ale po dośrodkowaniu Gvillii, piłkę wybyli obrońcy Atromitosu.

62 min.

Mocny strzał Gvillii w polu karnym, ale uderzył wprost w Megyeriego.

62 min.

Wieteska pojawia się na boisku. Murawę opuszcza Luis Rocha.

58 min.

Zmiana w Atromitosie. Z boiska schodzi Khila. W jego miejsce wchodzi Ugrai.

57 min.

Atromitos bardzo wolno zaatakował, ale nic z tego nie wyszło, ponieważ Majecki przeczytał zagranie Greków.

56 min.

Legia mimo dwubramkowego prowadzenia wciąż naciska na rywali.

55 min.

Atromitos rozgrywa piłkę w środku pola, ale nie kwapi się do pójścia dalej pod pole karne Legii.

53 min.

Atromitos potrzebuje trzech bramek, żeby awansować do 4. rundy eliminacji Ligi Europy.

52 min.

Vesović dośrodkował z prawej strony w pole karne Atromitosu. Tam Gvillia urwał się obrońcom i z pierwszej piłki skierował futbolówkę do bramki i mamy 2:0 dla Legii!

51 min.

GOOOOLLL!! Gvillia!

49 min.

Kulenović ruszył z piłką i zdecydował się na strzał zza pola karnego. Niestety, ale to było zbyt słabe uderzenie, żeby zaskoczyć Megyeriego.

48 min.

Za mocne podanie Atromotosu i piłka ląduje w rękach Majeckiego.

47 min.

Atromitos nie daje rady wysokiemu pressingowi Legii i traci piłkę.

46 min.

Rozpoczynamy drugą połowę!

18:54
45+3 min.

Atromitos naciskał na Legię na sam koniec pierwszej połowy, ale legioniści przetrwali oblężenie. Po pierwszej połowie Legia prowadzi 1:0.

45+2 min.

Ależ okazja Greków! Prostopadłe podanie otrzymał Vellos, który wślizgiem próbował skierować piłkę do bramki, ale Majecki ze Stolarczykiem wybili piłkę.

45 + 1 min.

Sędzia dolicza trzy minuty.

44 min.

Gvillia posyła piłkę wysoko ponad murem i wysoko nad poprzeczką.

43 min.

Vesović faulowany przed polem karnym przez Risvanisa, który został ukarany żółtą kartką.

42 min.

Kulenović stworzył sobie kolejną świetną sytuację, ale po raz kolejny po jego strzale, piłka nie znalazła drogi do bramki.

41 min.

Stoperzy skutecznie spełnili swoje zadanie i po rzucie rożnym, piłka trafiła w ręce Majeckiego.

40 min.

Niezwykle groźna akcja Atromitosu, gdzie na koniec Manousos oddał strzał. Piłka po rykoszecie minimalnie minęła bramkę.

39 min.

Jędrzejczk sfaulował jednego z rywali na połowie Legii, ale sędzia nie ukarał Polaka żółtą kartką.

38 min.

Bardzo ciekawa akcja Legii. Po kilku podaniach do piłki dopadł Rocha, który po wymienieniu podania z Luquinhasem oddał niecelny strzał.

36 min.

Legioniści stracili piłkę i Atromitos wyszedł z groźnym atakiem. Jednak dośrodkowanie okazało się za mocne i od bramki grę wznowi Majecki.

34 min.

Płaskie dośrodkowanie, z którym radzą sobie obrońcy Legii. Przy piłce wicemistrz Polski.

33 min.

Rocha fauluje rywala na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla Atromitosu.

32 min.

Świetna okazja dla Legii do podwyższenia prowadzenia. Gvilla podał do Kulenovicia, a ten zdecydował się na strzał i minimalnie się pomylił.

30 min.

GOOOOOL Stolarski!! Cafu popędził lewą stroną i wygrał pojedynek z greckim obrońcą. Po chwili dograł do Gvillii, który podał do niepilnowanego Pawła Stolarskiego, a ten natychmiast strzelając zza pola karnego, skierował piłkę do siatki.

28 min.

Atromitos traci piłkę i legioniści zaczynają swoją akcję.

27 min.

Obrońcy wybili piłkę i Atromitos rozpoczął kontratak, który przerwał Rocha, faulując jednego z zawodników. Za przewinienie został ukarany żółtą kartką.

26 min.

Luquinhas wywalczył rzut rożny na lewej stronie.

25 min.

Od pierwszego gwizdka na trybunach przeważają kibice Legii.

24 min.

I gra szybko zostaje wznowiona. Od bramki zaczyna Megyeri.

23 min.

Sędzia pozwala piłkarzom na uzupełnienie płynów. W Atenach temperatura sięga 33 stopni Celsjusza.

22 min.

Przy kontrataku Legii, Cafu w łatwy sposób stracił piłkę. I znów legioniści muszą wracać.

21 min.

Atromitos nie wykorzystał rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu piłka nie znalazła adresata i opuściła boisko.

20 min.

Kolejny raz duże szczęście Legii! Po dośrodkowaniu, piłka po rykoszecie otarła się o słupek bramki Wojskowych!

17 min.

Po chwili mecz przeniósł się pod pole karne Legii. Atriomitos miał doskonałą okazję, gdzie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłka wylądowała na poprzeczce.

16 min.

Wrzutka na bliższy słupek, ale obrońcy Atromitosu wybijają piłkę.

15 min.

Luquinhas został zablokowany. Będzie rzut rożny dla Legii.

14 min.

Uraz Igora Lewczuka. Chwilowa przerwa w grze. Jednak piłkarz Legii będzie mógł kontynuować gre.

11 min.

Doskonała okazja dla Atromitosu! Farley wrzucał piłkę z prawej strony, ale Vellos nie sięgnął futbolówki głową. Duże szczęście Legii.

10 min.

Niecelny strzał Rocha z dystansu.

9 min.

Legia cały czas szuka szansy w ataku pozycyjnym.

8 min.

Po chwili kolejna szansa dla Legii. Po rajdzie z piłką, Cafu zagrywał do Kulenovicia, ale ten nie opanował piłki.

7 min.

Znakomite zagranie z głębi pola do Kulenovicia, ale w tym momencie ubiegł go Megyeri.

5 min.

Atromitos kończy swoje rozgrywanie piłki na wysokości środka boiska.

4 min.

Legioniści utrzymują się przy piłce na połowie rywali.

3 min.

Nieudana centra Legii. Piłka ląduje w rękach bramkarza.

2 min.

Przeciągnięte dośrodkowanie Manusosa. Kontra Legii.

1 min.