Hiszpańskie media: Atletico złożyło do FIFA skargę na Barcelonę

Andreas Nicolaides
19.12.2017 17:05
Barcelona
fot. PAP/EPA

Atletico Madryt złożyło do Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) oficjalną skargę na Barcelonę. Według hiszpańskich mediów, stołeczny klub oskarża ekipę z Katalonii, że bez jego zgody rozpoczęła negocjacje transferowe z Francuzem Antoine'em Griezmannem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Barcelona powinna zostać ukarana?

Liczba głosów:

Atletico uważa, że "istniały kontakty Barcelony z otoczeniem Griezmanna" w sprawie transferu - donosi hiszpański dziennik "Marca". W czerwcu Francuz przedłużył kontrakt do 2022 roku.

Informację podał także "As", tyle że zdaniem dziennikarzy madryckiej gazety do złożenia skargi jeszcze nie doszło. Zarząd miał jednak podjąć decyzję na poniedziałkowym posiedzeniu i tylko kwestią czasu jest, kiedy zostaną wysłane dokumenty.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

Kolejny taki przypadek

To nie byłaby pierwsza taka skarga na Barcelonę. W przeszłości donosy złożyły Santos i Gremio Porto Alegre. Brazylijskie kluby uznały, że "Duma Katalonii" złamała przepisy prowadząc negocjacje z Lucasem Limą i Arthurem.

Atletico uważa, że tym razem działania Barcelony są jeszcze bardziej skandaliczne, ponieważ dotyczą klubów, które są bezpośrednimi rywalami w lidze i Pucharze Hiszpanii.

Po 16 kolejkach ekstraklasy Katalończycy prowadzą w tabeli z dorobkiem 42 punktów. Atletico ma o sześć mniej i zajmuje drugie miejsce.

Będzie surowa kara?

Niektóre źródła podają, że Barcelona może zostać ukarana grzywną lub nawet rocznym zakazem transferowym. 

RadioZET.pl/PAP/AN