Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Atletico oskarża Barcelonę. Wielka afera ws. transferu Antoine’a Griezmanna

05.07.2019 22:22
sport

Atletico Madryt opublikowało oświadczenie, w którym napisało skrytykowało Barcelonę, a dokładniej jej prezydenta za postępowanie w sprawie transferu Antoine’a Griezmanna, zarzucając kłamstwa. Ponadto hiszpański klub uważa, że Francuz i Duma Katalonii wykazali brak szacunku wobec kibiców.

Antoine Griezmann fot. Alter Photos/Sipa USA/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Potężny spór na linii Atletico Madryt – Barcelona. Nie od dziś wiadomo, że Barca jest zainteresowana sprowadzeniem na Camp Nou Antoine’a Griezmanna, który w maju potwierdził, że nie przedłuży kontraktu ze swoim klubem. Z pierwszym dniem lipca w umowie piłkarza kwota odstępnego zmniejszyła się z 200 do 120 milionów euro. Wydawało się, że transfer nie może być prostszy: Duma Katalonii płaci Atletico za Francuza i negocjuje z nim warunki kontraktu. Jednak pojawiły się problemy.

Atletico Madryt - Barcelona: Afera ws. transferu Griezmanna

Wstęp do afery stanowiła wypowiedź prezesa zespołu z Madrytu, który został zapytany, czy Griezmann podpisał kontrakt z Barceloną w marcu.

- Jeśli Barca rzeczywiście podpisała z nim kontrakt w marcu, poniesie tego konsekwencje – powiedział.

Mimo to sprawę zaognił komentarz szefa Blaugrany, Josepa Marii Bartomeu.

- W czwartek Oscar Grau (dyrektor generalny Barcy) po raz pierwszy spotkał się z przedstawicielami Atletico i zaczęliśmy rozmowy na temat transferu, który, nie ukrywam, nas interesuje. W czwartek doszło też do pierwszego kontaktu z samym piłkarzem – przyznał Bartomeu.

Atletico Madryt - Barcelona: Atletico krytykuje Barcelonę

Jego słowa spowodowały, że Atletico Madryt wystosowało w piątek oficjalny komunikat, w którym skrytykowało działania Barcelony, a Griezmanna wezwano do wznowienia treningów.

Poniżej pełna treść oświadczenia Atletico:

Po deklaracjach prezydenta Josepa Marii Bartomeu na temat naszego piłkarza, Antoine'a Griezmanna, Atletico Madryt chce podkreślić, że:

14 maja Antoine Griezmann powiedział Miguelowi Angelowi Gilowi, Diego Pablo Simeone i Andrei Bercie, że chce odejść z klubu po zakończeniu sezonu. W kolejnych dniach Atletico dowiedziało się, że FC Barcelona i zawodnik doszli do porozumienia już w marcu, a mianowicie tuż po rewanżowym meczu Ligi Mistrzów z Juventusem. Dowiedziało się również, że obie strony negocjowały już od połowy lutego.

W odniesieniu do słów prezydenta Bartomeu chcemy potwierdzić, że doszło wczoraj (w czwartek) do spotkania Miguela Angela Gila i Oscara Grau na wniosek Barcelony, na którym Grau poprosił, po obniżeniu klauzuli w kontrakcie Griezmanna z 200 do 120 milionów euro, o możliwość odroczenia płatności. Odpowiedź Atletico Madryt była negatywna, gdyż zarówno FC Barcelona, jak i sam zawodnik, nie okazali należnego szacunku Atletico i jego kibicom.

W konsekwencji Atletico Madryt skontaktowało się z Griezmannem oraz z jego siostrą i zarazem agentką oraz z jego prawnikiem, by zawodnik wypełnił swoje zobowiązania wynikające z kontraktu i stawił się w najbliższą niedzielę w klubowym ośrodku, by rozpocząć przygotowania do sezonu z resztą kolegów.

W tym komunikacie Atletico Madryt chce wyrazić ogromne oburzenie zachowaniem obu stron, w szczególności FC Barcelony, z powodu nakłonienia piłkarza do zerwania jego kontraktu z Atletico w momencie, gdy zespół grał nie tylko w Lidze Mistrzów przeciwko Juventusowi, ale także walczył o ligowy tytuł właśnie z Barceloną. Uważamy, że narusza to zasady dozwolonego okresu negocjowania z piłkarzem oraz nie jest w zgodzie z podstawowymi zasadami etyki rozgrywek sportowych. Mamy do czynienia także z działaniem na szkodę klubu i milionów jego kibiców.

RadioZET.pl/sport.pl/MW

Oceń