Atletico Madryt nie uznaje transferu Griezmanna: "Niezgodne z warunkami umowy"

Krzysztof Sobczak
12.07.2019 18:12
Antoine Griezmann
fot. PAP/EPA

FC Barcelona w oficjalnym komunikacie potwierdziła transfer Antoine'a Griezmanna. Wydawałoby się, że to kończy sprawę, ale nie dla Atletico Madryt, które kwestionuje warunki transakcji i kieruje sprawę do prawników.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Duma Katalonii" wpłaciła klauzulę odstępnego opiewającą na 120 milionów euro. Taka kwota obowiązuje od 1 lipca, po renegocjacji kontraktu Francuza z "Los Colchoneros" - wcześniej było to aż 200 milionów euro. I właśnie o różnicę 80 mln euro stołeczny klub zamierza jeszcze powalczyć.

Oświadczenie Atletico ws. transferu Griezmanna

"Atletico Madryt uważa, że zdeponowana kwota jest niewystarczająca, aby spełnić klauzulę odstępnego, ponieważ oczywistym jest, że do porozumienia z Barceloną doszło zanim wspomniana klauzula została obniżona z 200 do 120 mln euro. Atletico uważa również, że do zerwania umowy doszło 14 maja, a wszystko ma związek z wypowiedziami i działaniami piłkarza na szkodę klubu" - czytamy w oświadczeniu drużyny z Madrytu.

Wicemistrzowie Hiszpanii przekonują, że do porozumienia Barcelony z Griezmannem doszło przed 1 lipca, a na tamten czas kwota odstępnego wynosiła 200 milionów euro. Ponadto do uzgodnienia warunków umowy miało dojść bez wiedzy klubu z Wanda Metropolitano, a to jest niezgodne z prawem.

Rozwiązaniem tego problemu mają zająć się prawnicy.

RadioZET.pl/atleticomadrid.com/KS