La Liga: Real górą w Derbach Madrytu. Awans Królewskich w tabeli rozgrywek

09.02.2019 18:48
Real Madryt

Real pokonał Atletico w Derbach Madrytu 3:1. Dzięki zwycięstwu Królewscy awansowali na pozycję wicelidera La Ligi.

Real Madryt pokonał Atletico, które w sobotę było gospodarzem. Pierwszą bramkę w 16. minucie, przewrotką zdobył Casemiro, a wcześniej Sergio Ramos wygrał główkowy pojedynek z czwórką zawodników gospodarzy.

W 25. po sytuacji sam na sam wyrównał Francuz Antoine Griezmann, choć do uznania trafienia potrzebna była analiza VAR, gdyż boczny arbiter podniósł chorągiewkę i sygnalizował spalonego.

Później gole strzelali już tylko goście - w 42. minucie Sergio Ramos z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Brazylijczyku Viniciusie, choć i tu nie obyło się bez kontrowersji, oraz Walijczyk Gareth Bale (74.). Od 80. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, ponieważ boisko po drugiej żółtej kartce musiał opuścić Ghańczyk Thomas Partey.

Bale zdobył tego dnia setną bramkę w barwach "Królewskich", ale wywołał też oburzenie fanów Atletico, pokazując im "gest Kozakiewicza". Wcześniej Walijczyk był wyszydzany, ponieważ zdobył dotychczas tylko jedną bramkę w 18 konfrontacjach z tym rywalem.

Krótko po przerwie do siatki gości piłkę posłał też ich były zawodnik Alvaro Morata, ale tym razem system VAR przyszedł w sukurs zespołowi Santiago Solariego.