Zamknij

Atletico Madryt, Inter i Milan również wycofały się z Superligi

21.04.2021 13:40
Atletico Madryt, Superliga
fot. PAP/EPA

Atletico Madryt, Inter Mediolan i AC Milan w środę wycofały się z projektu Superligi. To kolejne kluby, które oficjalnie odrzuciły projekt nowych rozgrywek z udziałem najpotężniejszych klubów Europy.

Superliga upada z każdą kolejną godziną. W nocy z wtorku na środę wycofały się wszystkie angielskie kluby: Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United i Tottenham. W środę oficjalnie dołączyły do nich Atletico Madryt, Inter i AC Milan. To oznacza, że w projekcie Superligi pozostały już tylko trzy drużyny: Barcelona, Real Madryt i Juventus. Wszystko wskazuje na to, że pozostaje nam tylko czekać, aż te zespoły także wydadzą komunikaty w sprawie.

Inter, Milan i Atletico Madryt odchodzą z Superligi

- Zawsze staramy się dostarczać fanom jak najwięcej emocji związanych z futbolem. Wierzymy, że piłka nożna musi cały czas się rozwijać, by przyciągać zainteresowanie kibiców w każdym wieku na całym świecie. Zgodnie z tym przekonaniem, mamy nadzieję na dalszą współpracę w celu pozytywnych zmian w dyscyplinie, którą kochamy - przekazał Inter Mediolan w oficjalnym komunikacie.

Rezygnację z udziału w Superlidze potwierdziły też Atletico Madryt i AC Milan.

Europejska Superliga spotkała się bardzo złym przyjęciem wśród kibiców, którzy zarzucali największym, że chcą stworzyć ligę wyłącznie dla siebie i tym samym pozbawić słabszych szans na uczciwą rywalizację. Działania dwunastu klubów, które wspólnie ogłosiły projekt w niedzielny wieczór, spotkały się też ostrą krytyką ze strony FIFA i UEFA. Interweniował też brytyjski rząd.