Zamknij

Atakowali policjantów i rzucali fajerwerkami. 51 kibiców Ajaxu aresztowanych

12.05.2022 16:00
Kibice Ajaxu
fot. Twitter/screen

Aż 51 kibiców Ajaxu Amsterdam zostało aresztowanych za zakłócanie porządku publicznego, słowne atakowanie policjantów i rzucanie nielegalnymi materiałami pirotechnicznymi. W ten sposób część fanów stołecznej drużyny świętowała zdobyte w środę przez Ajax mistrzostwo Holandii.

Kibice Ajaxu Amsterdam tak świętowali po tym jak ich klub po raz 36. zapewnił sobie tytuł mistrza Holandii, że kilkudziesięciu z nich trafiło do aresztu. Policja informuje, że zatrzymania były związane z zakłócaniem przez nich porządku, wyzywaniem funkcjonariuszy oraz odpalaniem fajerwerków.

W środę stołeczna drużyna pokonała na stadionie Johan Cruijff Arena w Amsterdamie w przedostatniej kolejce Eredivisie zespół Heerenveen 5:0 i uzyskała cztery punkty przewagi nad wiceliderem - PSV Eindhoven. To oczywiście zagwarantowało jej mistrzostwo.

51 kibiców Ajaxu aresztowanych po fecie mistrzowskiej

Rezerwowym bramkarzem gospodarzy był Przemysław Tytoń. Rozemocjonowani kibice Ajaksu świętowali tak hucznie, że wielu z nich zostało aresztowanych.

"W nocy ze środy na czwartek zatrzymano 51 osób, które zostaną ukarane za zakłócanie porządku publicznego, obrażanie policjantów oraz odpalanie nielegalnych fajerwerków" – poinformowało biuro rzecznika policji w Amsterdamie.

RadioZET.pl/PAP