LE: Dynamo Kijów wygrało mecz na szczycie, drużyna Kędziory w 1/16 finału

29.11.2018 18:52

Dynamo Kijów jest kolejną drużyną, która zagwarantowała sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Ukraińcy w meczu na szczycie pokonali na wyjeździe Astanę 1:0 i wygrali rywalizację w grupie K. Pełne spotkanie w barwach gości rozegrał Tomasz Kędziora.

Astana - Dynamo Kijów fot. STANISLAV FILIPPOV/AFP/East News

Już wcześniej awans wywalczył m.in. Lazio Rzym, Bayer Leverkusen i Dinamo Zagrzeb z Damianem Kądziorem.

Astana - Dynamo Kijów w Lidze Europy

Jedynego gola w stolicy Kazachstanu zdobył w 29. minucie Benjamin Verbić. Gospodarze byli lepsi, mieli kilka okazji, ale razili nieskutecznością. W końcówce pierwszej połowy Murtazajew nie trafił z pięciu metrów, a w 74. minucie ten zawodnik uprzedził Kędziorę i głową posłał piłkę obok słupka.

Dynamo Kijów zapewniło sobie awans z 1. miejsca w grupie K. Astana może świętować sukces wieczorem, jeśli Jablonec podzieli się punktami z Rennes.

W równolegle rozegranym spotkaniu Spartak Moskwa przegrał z Rapidem Wiedeń 1:2, choć do 80. minuty prowadził. Austriacy wskoczyli na 1. miejsce w grupie G, ale nie mogą jeszcze być pewni udziału w 1/16 finału LE.