Zamknij

Rekord w III lidze. Klub z Białej Podlaskiej objął 24-letni trener

22.06.2022 09:08

Artur Renkowski, wychowanek Jagiellonii, został nowym trenerem Podlasia Biała Podlaska i jednocześnie jednym z najmłodszych szkoleniowców w historii polskiej piłki. Były piłkarz Orląt Spomlek Radzyń Podlaski i Huraganu Międzyrzec Podlaski w momencie podpisania kontraktu miał 24 lata.

Rekord w III lidze. Klub z Białej Podlaskiej objął 24-letni trener
fot. screen/

Artur Renkowski do tej pory pracował jako drugi trener u boku Miłosza Storto w zespole Podlasia występującym w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Nowy trener „Akademików” przejmie zespół, który w części będzie składał się z jego byłych podopiecznych - Podlasie bowiem połączyło się z akademią TOP-54, w której także pracował Renkowski.

Nowy trener Podlasia Białej Podlaskiej jest wychowankiem Jagiellonii Białystok. Zadebiutował w wieku 17 lat, w trzecioligowych rezerwach Żółto-Czerwonych. „W sumie rozegrał w ich barwach 5 spotkań, a 11 lipca 2015 r. wystąpił w sparingu pierwszego zespołu z Dolcanem Ząbki, u boku m.in. Jacka Góralskiego, obecnego reprezentanta Polski” – czytamy na portalu Podlasianin.pl

Renkowski jednym z najmłodszych trenerów w historii

Później Renkowski przeniósł się do Białej Podlaskiej, gdzie grał w Podlasiu i studiował na AWF-ie na kierunku sport i piłka nożna. Kolejno występował jeszcze w barwach Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski i czwartoligowym MOSiR Huraganie Międzyrzec Podlaski. W czasie gry w ostatnim wymienionym klubie pracował już jako asystent trenera Tomasza Buraczewskiego w AP TOP-54 Biała Podlaska. „Później, jako drugi trener, pracował też w CLJ U-17 zespołu Podlasia u boku Mirosława Storto. Aktualnie jest w trakcie kursu, który da mu uprawnienia trenera UEFA A, upoważniające do prowadzenia drużyn w II lidze” – informuje Podlasianin.pl.

Artur Renkowski jest jednym z najmłodszych trenerów w historii polskiej piłki. Jak podał portal transfery.info, rekordzistą był trener Warty Poznań Kazimierz Ściglak, który podpisał umowę mając 21 lat.

RadioZET.pl/PAB