Zamknij

Artur Boruc wróci do Ekstraklasy? "To byłby bardzo dobry ruch"

30.06.2020 10:29
Artur Boruc może wrócić do Legii Warszawa
fot. PAP

Artur Boruc może wrócić do Ekstraklasy. Po tym, jak Radosław Majecki odchodzi do AS Monaco, w Legii trwają intensywne poszukiwania nowego bramkarza. Nie jest niemożliwe, że do Wojskowych powróci były reprezentant Polski.

Radosław Majecki w meczu z Piastem Gliwice pożegnał się z Legią Warszawa. Od 1 lipca utalentowany golkiper zostanie piłkarzem AS Monaco. W związku z tym władze wicemistrzów Polski rozpoczęły poszukiwania następcy 20-latka. Jak w niedzielę podał „Super Express”, Boruc jest rozważany jako jeden z kandydatów. Do tego pomysłu odwołał się również trener bramkarzy stołecznego klubu, Krzysztof Dowhań.

- Byłby to bardzo dobry ruch ze strony klubu, gdyby w tej chwili udało się pozyskać Artura. Teraz kończy się jego kontrakt z Bournemouth, które walczy o utrzymanie. Jeśli klub zostanie w Premier League, to wiem, że Anglicy wykazywali chęć przedłużenia z nim kontraktu o rok. Nic nie jest jednak jeszcze rozstrzygnięte – powiedział w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”.

Artur Boruc może trafić do Legii Warszawa

Artur Boruc, który zbliża się do zakończenia kariery, w przeszłości deklarował, że swój ostatni sezon chciałby spędzić w Legii Warszawa. Jednak niektórzy mogą mieć wątpliwości, czy 40-letni bramkarz poradziłby sobie fizycznie.

– Myślę, że te 40 lat to nie jest dyskredytujący wiek dla bramkarza, szczególnie kiedy tak jak Artur nie odnosił zbyt wielu kontuzji. Po względem fizycznym dałby radę. Motywacja, że wraca do Legii, do klubu, z którego ruszył w świat, sprawiłaby, że jeszcze na jakiś czas wystarczyłoby mu paliwa – dodał Dowhań.

Artur Boruc występował w Legii w latach 1999-2005. Później przeszedł do Celtiku Glasgow. Następnie występował w takich klubach jak: Fiorentina, Southampton aż trafił do Bournemouth.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl