Reprezentanci Polski żegnają Boruca: "Jesteś LEGENDĄ"

01.03.2017 18:30
sport

Po trzynastu latach gry w koszulce z orzełkiem na piersi Artur Boruc postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. - Zorganizujemy mu piękne pożegnanie - przyznał prezes PZPN Zbigniew Boniek. O swoim koledze nie zapomnieli także kadrowicze.

Artur Boruc fot. EastNews
Zagłosuj

Który z bramkarzy reprezentacji Polski jest/był najlepszy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Boruc zapisał piękną kartę w drużynie narodowej - rozegrał 64 spotkania, najwięcej spośród wszystkich bramkarzy w historii biało-czerwonych. Jego występ na MŚ 2006 w Niemczech i na Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii był spektakularny - spotkania z gospodarzami (Niemcami i Austrią) obrosły już legendą i choć oba te mecze były przegrane, "Lala" zebrał mnóstwo pochwał. Zresztą, w całych turniejach bronił bardzo pewnie i był bodaj jedynym graczem, do którego nie można było mieć żadnych pretensji.

Oczywiście, jak każdemu golkiperowi, zdarzały mu się słabsze spotkania czy wpadki, jak chociażby ta, gdy nie trafił w piłkę po zagraniu w światło bramki przez Michała Żewłakowa w starciu z Irlandią Północną w eliminacjach mistrzostw świata 2010. Zdecydowanie częściej ratował jednak nasz zespół i wyciągał go z tarapatów, niż sam je prowokował.

"Jesteś LEGENDĄ"

Decyzja Boruca mogła być zaskoczeniem dla kibiców, ale na pewno nie dla prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, selekcjonera czy kolegów z reprezentacji. Boniek i Nawałka o sprawie wiedzieli od kilku dni, ale na prośbę bramkarza Bournemouth nie zakomunikowali jej opinii publicznej.

- Myślę, że to inteligentna decyzja z jego strony. Mimo, że w ostatnim czasie był trzecim bramkarzem reprezentacji, był bardzo ważną postacią w szatni, bardzo ją scalał. To świetny facet z mocnym charakterem, który zapisał piękną kartę w kadrze. Bardzo go szanuję za to, co zrobił dla zespołu. Nie zapominamy o nim, zawsze będzie mile widziany na meczach kadry - powiedział Boniek na łamach "Przeglądu Sportowego".

- Przy najbliższej okazji, pewnie podczas któregoś z jesiennych meczów towarzyskich, zorganizujemy mu piękne pożegnanie. Za swój wkład w sukces reprezentacji należą mu się ogromne podziękowania - dodał prezes PZPN.

O koledze nie zapomnieli także inni reprezentanci. Wpisy w mediach społecznościowych zamieścili m.in. kapitan Robert Lewandowski, następcy Boruca w bramce Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański, a także Kamilowie - Glik i Grosicki.

- Wielki szacunek za to, co zrobiłeś dla drużyny narodowej - napisał na Instagramie "Lewy".

- Dziękuje, że mogłem się od Ciebie tyle nauczyć. Szacunek - przyznał Fabiański.

- Oglądanie Cię w koszulce z orłem na piersi, a potem dzielenie szatni z Tobą, wspólne treningi, porażki i sukcesy były świetnym doświadczeniem i przyjemnością. Teraz zostają nam tylko wspólne wakacje! Gratuluje wielkiej kariery reprezentacyjnej! Do zobaczenia w lato! - podkreślił z kolei Szczęsny. W "wakacyjny ton" uderzył także Grosicki.

- Artur, dzięki za wszystkie wspólne sukcesy. Jesteś LEGENDĄ - napisał skrzydłowy Hull zamieszczają fotografię ze wspólnego urlopu.

- Wielka przyjemność grać i przebywać z takim gościem jak Ty! Będzie nam Ciebie brakować "Lala" - zauważył Glik.

Artur Boruc zadebiutował w kadrze 28 kwietnia 2004 roku w starciu z Irlandią. Ostatni raz koszulkę z orłem na piersi zanotował w towarzyskim starciu ze Słowacją (listopada 2016).

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS

Oceń