Tajemnice szatni Celtiku. Artur Boruc i Aiden McGeady pobili się w szatni

Krzysztof Sobczak
31.07.2018 09:17
Artur Boruc i Aiden McGeady nienawidzili się
fot. AFP/EastNews

Były pomocnik Celtiku Glasgow Barry Robson po latach opowiedział o tym, co działo się w szatni szkockiego klubu, kiedy jego piłkarzami byli Artur Boruc i Aiden McGeady. - Oni się nienawidzili - powiedział 40-latek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wychowanek Glasgow Rangers był gościem programu "Open Goal". W trakcie rozmowy były pomocnik chętnie opowiadał o relacjach łączących Artura Boruca i Aidena McGeady'ego, z którymi przez dwa lata występował w Celtiku.

Zobacz także

- Pewnego dnia na treningu pracowaliśmy nad strzałami. Artur nie chciał rzucać się do uderzeń Aidena i po prostu tego nie robił - powiedział Robson. Zdradził także, że pomiędzy największymi w tamtym czasie gwiazdami "The Bhoys" dochodziło do bójek.

Bójka Boruca z McGeady'm

- Pewnego razu przebywaliśmy w szatni, czytaliśmy jakieś gazety. Siedziałem obok Aidena i wtedy podszedł wielki Artur i mu przyłożył - przyznał 40-latek. Najciekawsza była jednak reakcja trenera Gordona Strachana, który o zajściu dowiedział się od drużynowej "starszyzny".

- Po tym, co się stało, udaliśmy się do trenera Strachana i zgodnie wyznaliśmy, że "był problem z Arturem i Aidenem". Jednak Gordon ku naszemu zdziwieniu stwierdził: "Tak czułem, że coś się stanie. Mam nadzieję, że Artur mu dokopał" - opowiadał Robson. Jak się okazało, szkoleniowiec także nie przepadał za irlandzkim skrzydłowym.

Boruc w Premier League, McGeady w League 1

Boruc i McGeady występowali w Celtiku przez pięć lat, a ich drogi rozeszły się w 2010 roku. Polak trafił do Fiorentiny, natomiast Irlandczyk przeniósł się do Spartaka Moskwa. Obecnie "Holy Goalie" jest rezerwowym bramkarzem AFC Bournemouth, a McGeady broni barw drugoligowego [trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii - przyp. red.] Sunderlandu.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS