Zamknij

Były król strzelców ekstraklasy zakończył karierę w wieku... 29 lat

Krzysztof Sobczak
29.09.2017 16:50
Artjom Rudnevs
fot. Łukasz Ogrodowczyk / Agencja Gazeta

Sensacyjną decyzję podjął były król strzelców ekstraklasy Artjom Rudnevs. Łotysz rozwiązał kontrakt z FC Koeln i w wieku zaledwie 29 lat zakończył sportową karierę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niewiele wiadomo o powodach decyzji Rudnevsa. Z komunikatu zamieszczonego na stronie niemieckiego klubu wynika, że chodzi o "sprawy osobiste".

Zobacz także

- Spotkaliśmy się z Artjomem. Obecnie musi poświęcić się całkowicie swojej prywatnej sytuacji. Szanujemy jego decyzję. To jedyny komentarz w tej sprawie -  przekazał dyrektor zarządzający Joerg Schmadtke. - Chcemy podziękować Artjomowi za jego zaangażowanie i życzyć mu wszystkiego najlepszego na przyszłość - dodał.

Kontrakt Rudnevsa z FC Koeln obowiązywał do czerwca 2019. Został rozwiązany za porozumieniem stron.

W latach 2010-2012 Artjom Rudnevs był napastnikiem Lecha Poznań. W sezonie 2011/2012 z dorobkiem 22 trafień został królem strzelców ekstraklasy, po czym przeniósł się do HSV. Następnie bronił barw Hannoveru i FC Koeln. W reprezentacji Łotwy rozegrał 36 meczów i zdobył dwa gole.

FC Koeln, które obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Bundesligi, na tej samej konferencji prasowej poinformował o zakontraktowaniu Claudio Pizarro.

RadioZET.pl/FC Koeln/KS